Tu jesteś:

Invesco Real Estate sprzedaje dwa centra dystrybucyjne chińskiej spółce inwestycyjnej

Invesco Real Estate, globalna firma zajmująca się inwestowaniem w nieruchomości, sprzedała dwa zlokalizowane w Polsce centra dystrybucyjne typu build-to-suit o łącznej powierzchni 105 000 mkw. chińskiej spółce inwestycyjnej CGL Investment Holdings Corporation. Centra dystrybucji zbudowane zostały dla Amazon. Zlokalizowane są w Łodzi i Bolesławcu i wykorzystywane są do obsługi Europy Środkowej i Niemiec.

Sprzedaży dokonano w imieniu Funduszu Strategii Oportunistycznych, a transakcja ustanowiła nowy rekord na rynku. Aktywa zostały sprzedane po rekordowo niskiej stopie kapitalizacji 4,25%, po raz pierwszy zanotowanej na polskim rynku logistycznym.

Oba centra dystrybucyjne wynajęte zostały firmie Amazon na podstawie 15-letniej umowy najmu. Zostały zbudowane zgodnie ze specyfikacjami najemcy przez jednego z partnerów rozwoju logistyki Invesco - Panattoni Europe w 2018/2019. Centra dystrybucyjne zostały przekazane klientowi latem 2019 r. i funkcjonują jako ważne węzły logistyczne Amazon w Europie Środkowej, obsługujące głównie rynek niemiecki.

Przy wysokim zapotrzebowaniu na niestandardowe powierzchnie logistyczne w Europie, możliwość sfinansowania dwóch specjalnie zbudowanych centrów dystrybucyjnych dla jednego z największych detalistów na rynku, oparta na długoterminowych instytucjonalnych umowach najmu jest transakcją, która utwierdza nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych decyzji biznesowych" – powiedział Tomas Picha, Senior Director – CEE Transactions, Invesco Real Estate.

„Nasze podejście do strategii oportunistycznych polega na wykorzystywaniu nieefektywności rynku, przy jednoczesnym zapewnieniu naszym inwestorom efektywnych, skorygowanych o ryzyko, zwrotów z kapitału na różnych etapach cyklu inwestycyjnego. W ramach tej strategii będziemy kontynuować inwestycje kapitałowe w inne projekty w Europie, które będą zgodne z powyższą strategią" - dodał.

W tej transakcji Invesco reprezentowały firmy Greenberg Traurig Grzesiak, Gleeds oraz Cushman & Wakefield i CBRE.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×