Tu jesteś:
  • The City
  •  Biura
  •  Wiadomości
  •  Henderson Park przejmuje 70 proc. udziałów w portfolio nieruchomości biurowych EPP

Henderson Park przejmuje 70 proc. udziałów w portfolio nieruchomości biurowych EPP

Henderson Park, platforma nieruchomości private equity skupiona na europejskim rynku, ogłasza zakończenie transakcji przejęcia 70 proc. udziałów w portfolio obejmującym 11 nowo wybudowanych budynków biurowych zlokalizowanych w najszybciej rozwijających się miastach w Polsce. Obiekty pozyskano od EPP, wiodącego inwestora w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce, notowanego na giełdzie w Johannesburgu (JSE). EPP obejmie 30 proc. udziałów w joint venture i będzie dalej zarządzać nieruchomościami we współpracy z doświadczonym zespołem asset management Henderson Park.  

Portfolio nieruchomości obejmuje 105 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w większości klasy A, znajdującej się w 11 budynkach ulokowanych w trzech z pięciu największych polskich miast, w tym:

  • Znajdujący się w Krakowie, O3 Business Campus, na który składają się trzy 11 piętrowe budynki o łącznej powierzchni 55 765 mkw. i 1 205 miejsc parkingowych;
  • Zlokalizowany w Poznaniu, Malta Office Park, gdzie znajduje się sześć wolnostojących budynków z 5 lub 6 piętrami o łącznej powierzchni 29 065 mkw. oraz 599 miejsc parkingowych;
  • Położony w Łodzi, Symetris Business Park, w którym ulokowano dwa 10 piętrowe budynki o powierzchni 19 287 mkw. oraz 383 miejsc parkingowych.

Transakcja stanowi dla nas okazję do wejścia na polski rynek, na którym widzimy duży potencjał i atrakcyjne warunki do rozpoczęcia działalności. Przeprowadzenie jej wspólnie ze spółką notowaną na giełdzie dobrze wpisuje się w naszą strategię poszukiwania unikalnych i innowacyjnych metod dostępu do inwestycji na rynkach nieruchomości dla naszych klientów. Z zadowoleniem oczekujemy współpracy z EPP, doświadczoną spółką giełdową, przy zarządzaniu portfolio wysokiej jakości nieruchomości biurowych, jak i rozwoju naszych relacji w przyszłości – powiedział Nick Weber, współzałożyciel  Henderson Park .

Stała poprawa wskaźników ekonomicznych i wzrost PKB na poziomie 5,1 proc (dane ING Bank) w 2018 r., w połączeniu z mocnymi fundamentami makroekonomicznymi i korzystnymi prognozami, czynią z polskiej gospodarki jedną z najbardziej stabilnych w Europie. Niska stopa bezrobocia wraz z rosnącym dochodem rozporządzalnym przyciągają z kolei do Polski nowe inwestycje, a zwiększenie obecności największych międzynarodowych korporacji przyczynia się do poprawy wydajności gospodarki napędzanej przez usługi.

Partnerstwo to pozwoli Henderson Park czerpać korzyści z naszej wiedzy i doświadczenia, a nasi najemcy będą mogli nadal korzystać z usług zarządzania biurami o najwyższej jakości. Transakcja pozwoli nam jednocześnie skupić się na strategicznych celach biznesowych, czyli na rozwoju naszego portfela nieruchomości handlowych na jednym z najbardziej dynamicznych rynków w Europie. Wierzymy, że jest to najlepsze rozwiązanie dla naszych najemców i akcjonariuszy – stwierdził Hadley Dean, prezes EPP.

Doradcami prawnymi przy transakcji były kancelarie Linklaters (Henderson Park) oraz Dentons (EPP), natomiast rolę doradcy komercyjnego dla EPP pełnił Colliers.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×