Tu jesteś:

HB Reavis sprzedaje Gdański Business Center II

Gdański Business Center

W jednej z największych tegorocznych transakcji w Polsce, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, HB Reavis sprzedała dwa biurowce w Warszawie na rzecz Savills Investment Management, działającego w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych. Oferujące 53 000 mkw. powierzchni budynki C oraz D to najmłodsza część Gdański Business Center.

Będący jednym z największych tego typu obiektów w stolicy, Gdański Business Center ożywił teren dawnej zajezdni autobusowej dzięki połączeniu biur, udogodnień w zasięgu ręki oraz ogólnodostępnego dziedzińca pełnego zieleni. Zielone tarasy na dachach oraz ulokowane na parterach centrum fitness, restauracje, kawiarnie oraz przedszkole z placem zabaw stały się miejscem cenionym zarówno przez pracowników, jak i mieszkańców okolicy.

W ukończonym w 2016 roku obiekcie pracuje prawie 10 tysięcy ludzi. Działają tu takie firmy i instytucje jak m.in. grupa ubezpieczeniowa Aviva, KPMG, Nielsen, Euronet, BGŻ BNP Paribas, GE czy warszawski Sąd Apelacyjny. Pierwsze dwa budynki (48 000mkw. powierzchni) fundusz zarządzany przez Savills IM zakupił w grudniu 2016 r. za 186 milionów euro.

W transakcji sprzedającemu doradzała firma Greenberg Traurig. Kupującego reprezentowały firmy Clifford Chance oraz K+S Ingenieure.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×