Tu jesteś:

Grupa Polcom z biurem w Alchemii

Spółka Pelane z Grupy Polcom otworzy biuro w budynku Argon, trzecim etapie kompleksu Alchemia w Gdańsku. Na swoje potrzeby wynajęła ponad 650 mkw. 5-letnia umowa najmu podpisana została ze spółką należącą do grupy ISOC (właściciel budynku), firmą Blackrod.

Grupa Polcom specjalizuje się w dostarczaniu modułowych rozwiązań budowlanych dla hoteli oraz produkcją wysokiej jakości mebli dla sektora hospitality. Głównymi kontrahentami Grupy Polcom są największe światowe sieci hotelowe. Zakłady produkcyjne Grupy znajdują się na Pomorzu (w tym w Trójmieście), a spółki handlowe działają w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Otwarcie biura w gdańskiej Alchemii jest kolejnym etapem rozwoju Grupy związanym z pozyskaniem nowego większościowego inwestora – w 2018r. Grupa Polcom została kupiona przez jeden z największych amerykańskich funduszy (PIMCO).

- Inwestycja w nowe biuro w Gdańsku jest efektem rozwoju działalności Grupy Polcom. Zamierzamy znacząco zwiększyć skalę prowadzonej działalności - jesteśmy w trakcie budowy kolejnej hali produkcyjnej koło Chojnic, a co się z tym wiąże rekrutujemy nowych pracowników. W biurze w Gdańsku docelowo zatrudnienie ma znaleźć blisko 60 osób. Decydując się na budynek Argon kierowaliśmy się m.in. bardzo dobrą lokalizacją, dostępnością komunikacji publicznej oraz wysokimi standardami jakościowymi powierzchni biurowych oferowanych przez firmę Torus mówi Elżbieta Mańkowska, Dyrektor Biura Zarządu i Administracji Pelane Sp. z o.o. (Grupa Polcom).

Pierwsi pracownicy rozpoczną pracę w nowym biurze jeszcze w tym roku. Wśród nich znajdą się docelowo m.in. menadżerowie projektów, kosztorysanci, technolodzy/rysownicy, a także pracownicy działu finansów i controllingu.

- Bardzo nas cieszy wybór firmy Pelane, która dołączy do grona najemców budynku Argon. Tym bardziej, że jednym z argumentów przemawiających za wyborem tej właśnie lokalizacji była oferowana jakość powierzchni biurowej mówi Marcin Piątkowski, Dyrektor ds. Komercjalizacji (Torus).

Budynek Argon to trzeci etap kompleksu Alchemia w Gdańsku. Jego całkowita powierzchnia najmu to blisko 38 tys. mkw., z czego na biura przypada ponad 36 tys. mkw. Na początku marca br. budynek został kupiony od dewelopera (firmy Torus) przez filipińskiego inwestora, Grupę ISOC. Wartość transakcji wyniosła ok. 92 mln euro netto i jest do tej pory największą w historii firmy Torus, a także trójmiejskiego rynku biurowego.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×