Tu jesteś:

Grupa Futureal kupiła biurowiec w Warszawie

Warszawski biurowiec Antares ma nowego właściciela. Kupiła go Futureal, wiodąca grupa deweloperska i inwestycyjna w Europie Środkowo-Wschodniej, w Polsce znana głównie z działalności Cordii. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem projektu.

Zakup Antaresa stanowi kolejny ważny krok w międzynarodowym rozwoju Futureal. Portfolio grupy obejmuje ponad 100 projektów o łącznej wartości 3 mld EUR i powierzchni ponad 2 mln mkw. Kluczowym rynkiem jest dla niej Europa Środkowo-Wschodnia – w szczególności Węgry, Rumunia i Polska. Cordia, wiodący deweloper mieszkaniowy na Węgrzech i członek Grupy Futureal, ma już mocną reprezentację na polskim rynku. Firma oddała tu dotąd ponad 1000 mieszkań.

Zmodernizowany, nowatorski Antares jeszcze wyraźniej wzmocni obecność grupy w regionie. Cały czas szukamy podobnych okazji inwestycyjnych w Polsce i całej Europie. Widzimy ogromny potencjał w tym obszarze – mówi Gábor Futó, założyciel Futureal Group.

Kompleks przy ul. Marynarskiej w Warszawie to łącznie 9400 mkw. powierzchni najmu i 84 podziemne miejsca parkingowe. Jego atutem jest lokalizacja, która zapewnia łatwy dojazd komunikacją miejską – liniami tramwajowymi, autobusowymi i metrem. Antares znajduje się w bliskiej odległości zarówno od centrum miasta, jak i lotniska. Jest usytuowany naprzeciwko Galerii Mokotów.

16-letni budynek zostanie zmodernizowany i repozycjonowany tak, by spełniał z nadwyżką wysokie wymogi najemców. W ramach modernizacji Antares zostanie wyposażony w najnowszej klasy technologię i rozwiązania architektoniczne, które zapewnią pracownikom maksymalny komfort i dobre samopoczucie, a także pomogą w zwiększeniu efektywności.

Wzrost stawek czynszów w centrum Warszawy spowodował, że biura zlokalizowane na Służewcu Przemysłowym można obecnie wynająć na atrakcyjnych warunkach. Dodatkowo, pojawienie się projektów mieszkaniowych i hotelowych pozwoliło na zmianę wizerunku dzielnicy z typowo biurowej na wielofunkcyjną. Na Służewcu poprawiła się także struktura komunikacyjna, m.in dzięki przebudowie ulicy Marynarskiej, a planowana modernizacja ulicy Suwak oraz przewidziana linia tramwajowa z pewnością wpłyną na poprawę transportu w tej okolicy. Antares, od momentu oddania do użytku, stał się charakterystycznym punktem odniesienia na mapie Służewca. Przyszli najemcy docenią obiekt za jego wysoki standard, stosunkowo niewielką odległość od lotniska, otoczenie biznesowe, jak i doskonałą ekspozycję – powiedziała Anna Kaźmierska, Associate w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×