Tu jesteś:

Grupa Catalyst Capital kupiła biurowiec Moniuszki Tower

Moniuszki Tower, Warszawa

Fundusz BPT Optima, zarządzany przez BPT Asset Management, sprzedał warszawski biurowiec Moniuszki Tower europejskiej grupie kapitałowej Catalyst Capital.

Wybudowany w 2002 r. budynek Moniuszki Tower zlokalizowany jest w ścisłym centrum Warszawy. Biurowiec o powierzchni 11,589 mkw. jest w całości wynajęty przez Telekomunikację Polską SA, będąc jedną z kilku lokalizacji operatora. Inwestycja zostanie ponownie skomercjalizowana w 2013 roku, po przeprowadzce najemcy do swojej nowej siedziby. Strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

- Inwestycja ta odzwierciedla nasze zaufanie w siłę polskiej gospodarki, jak również podkreśla nasze dalsze plany inwestycyjne na rynku nieruchomości biurowych i handlowych w Polsce - powiedział Kean Hird, Partner w Catalyst Capital.

Tomasz Doktór, Dyrektor warszawskiego biura Catalyst, wyjaśnia - Zakup ten znakomicie wpisał się w strategię inwestycyjną naszego funduszu. Najemca zwolni za kilkanaście miesięcy cały budynek, co pozwoli nam na przeprowadzenie modernizacji powierzchni oraz dostosowania jej do obecnych standardów rynkowych i środowiskowych a później na przeprowadzenie ponownej komercjalizacji budynku.

Catalyst dokonał w 2011 roku akwizycji dla swojego europejskiego funduszu w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, jak również w Polsce. W transakcji funduszowi BPT Optima doradzał polski zespół Jones Lang LaSalle, grupę kapitałową Catalyst Capital reprezentowała firma CBRE.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×