Tu jesteś:

Griffin Topco palnuje kupić spółkę Emilia

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że w ramach prowadzonego w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia procesu prywatyzacji Meble Emilia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie parafowano projekt sprzedaży udziałów spółki.

Wyłączność negocjacyjna udzielona została spółce Griffin Topco II S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu. Potencjalny inwestor oraz przedstawiciele pracowników spółki Meble Emilia w terminie do dnia 24 sierpnia 2012r. będą mogli uzgodnić warunki pakietu socjalnego.

MSP sprzedaje 85 proc. udziałów w spółce. Pozostałe 15 proc. udziałów przysługuje jako premia prywatyzacyjna uprawnionym pracownikom spółki. Obecne zatrudnienie w Meble Emilia to 158 osób.

Inwestor, spółka Griffin Topco działa w branży deweloperskiej. Przyczyna zainteresowania spółką Emilia, to należące do niej nieruchomości zlokalizowane m.in. w centrum Warszawy. 

W grudniu 2011 roku, z powodu braku chętnych, nie odbył się przetarg publiczny na udziały w spółce ogłoszony przez Skarb Państwa. Cena minimalna w przetargu ustalona była na ponad 172,278 mln zł. Meble Emilia prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej mebli oraz wynajmu powierzchni magazynowych i biurowych.

Spółka prowadzi 13 salonów meblowych o łącznej powierzchni 17,5 tys. mkw. zlokalizowanych głównie w Warszawie oraz w miastach sąsiednich, z czego 9 obiektów jest własnością spółki (ok. 15.000 mkw. zlokalizowanych m.in. w Warszawie przy ul. Emilii Plater, ul. Cybernetyki).

Źródło: MSP/ drewno.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×