Tu jesteś:

Griffin Group chce budować wieżowiec w Warszawie za 70 mln euro

Wizualizacja biurowca Nowa Emilia

Budynek o wysokości około 160 metrów,  41 tys. mkw. powierzchni biurowo-handlowo-wystawienniczej i budżet między 60 a 70 mln euro – takie plany ma Griffin Group w stosunku do działki przy ul. E. Plater 51 w Warszawie.

Budynek o nazwie Nowa Emilia mógłby powstać w ciągu trzech i pół roku. Jest jednak jeden warunek. Griffin musi się najpierw dogadać ze stołecznym ratuszem. Kością niezgody jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MSN) rezydujące w pawilonie Meble Emilia i sam budynek pawilonu, który na dzień przed popisaniem przez Griffin z Ministerstwem Skarbu Państwa umowy przejęcia spółki Meble Emilia, został wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

Griffin zaproponował, że na miejscu obecnego pawilonu meblowego chce zbudować Nową Emilię, czyli budynek biurowy o wysokości zbliżonej do hotelu InterContinental. Firma zadeklarowała gotowość do wynajęcia na preferencyjnych warunkach 6000 m kw. na potrzeby MSN. To o 1/3 więcej niż dysponuje ono obecnie w pawilonie. Stawka miesięcznego czynszu miałaby wynosić 40 zł za 1 mkw. powierzchni wystawienniczej. Zdaniem przedstawicieli Griffina, dodatkowe 10 tys. mkw. powierzchni magazynowej MSN mogłoby wynająć poza centrum miasta za stawkę w granicach 20 zł za 1 mkw. – Jeśli doszlibyśmy z miastem do porozumienia, nowy budynek przy E. Plater 51 może być gotowy nawet za trzy i pół roku – deklaruje Przemysław Krych, prezes Griffin Group.

Nowa Emilia, NMH Architektura & Design

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×