Tu jesteś:

Ghelamco wynajęło prawie 40 tys. mkw. od początku roku

Katowice Business Point

Ghelamco Poland od początku 2011 roku firma wynajęła 38 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w ciągu samych tylko wakacji swoich najemców znalazło ponad 20 000 mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej w trzech inwestycjach: Senator, Mokotów Nova oraz Katowice Business Point. Umowy najmu podpisał PKN Orlen, Oriflame, Tauron Polska Energia S.A. oraz duża firma ubezpieczeniowa.

W stolicy nowoczesną powierzchnię w biurowcu Senator wynajęła jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej - PKN Orlen. Tym samym firma  została głównym najemcą biurowca. Umowę najmu podpisano na okres 5 lat. Biurowiec jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Ghelamco. Aktualnie trwają negocjacje związane z wynajęciem ostatnich wolnych powierzchni w biurowcu Senator, choć planowany termin ukończenia inwestycji przypada dopiero na II kwartał 2012 r. Budynek dostarczy na rynek 25 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Powierzchnię biznesową w biurowcu wynajęły już m.in. firmy Rabobank Polska, Athlon Car Lease Poland i De Lage Landen wchodzące w skład Grupy Rabobank.

Mokotów Nova  to jeden z największych projektów biurowych w tej części miasta. Inwestycja powstaje na działce przy ul. Wołoskiej w Warszawie, zaledwie 500 m od Galerii Mokotów. Ostatnio do grona najemców kompleksu Mokotów Nova dołączyły dwie firmy, w tym szwedzka spółka, która wynajęła łącznie ponad 4 000 mkw.nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na parterze i dwóch piętrach oraz firma z sektora ubezpieczeń. Do dotychczasowych najemców Mokotów Nova należą już również m.in. Hyundai, Medicover i Cargill.

Kolejna duża umowa Ghelamco związana jest z regionalną inwestycją dewelopera – Katowice Business Point. Do grona najemców biurowca dołączyła Spółka Tauron Polska Energia S.A, która na 5 lat wynajęła ponad 5 700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Katowice Business Point to jedna z największych i najnowocześniejszych inwestycji biurowych w mieście. Biurowiec oferuje w sumie 17.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na jedenastu kondygnacjach naziemnych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×