Tu jesteś:

Ghelamco stworzy Plac Europejski

Plac Europejski

Ghelamco Poland – deweloper powstającego w kwartale ulic Grzybowskiej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej kompleksu biurowego Warsaw Spire, postanowił stworzyć plac łączący funkcje publiczne i biznesowe, który dodatkowo przywróci mieszkańcom Warszawy niedostępny przez lata teren. Do stworzenia projektu placu Europejskiego Ghelamco zaprosiło pracownię Wirtz International Landscape Architects – architektów z Belgii.

Żywopłoty, różnorodne drzewa, fontanny, jeziorko oraz alejki - wszystko to zakłada projekt. W jego ramach znajdzie się też amfiteatr. Zaplanowany od ulicy Grzybowskiej obiekt będzie połączeniem miejsca przeznaczonego na wydarzenia kulturalne, imprezy i koncerty oraz wykończonego w drewnie tarasu widokowego.Architekci znaleźli też miejsce na tzw. pasaż artystyczny. Wzdłuż ulicy Grzybowskiej powstanie miejsce przeznaczone na czasowe wystawy młodych artystów.

Nazwa plac Europejski została jednogłośnie zatwierdzona przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy w kwietniu bieżącego roku. Zgodnie z nowymi ustaleniami budynki kompleksu Warsaw Spire funkcjonują już pod nowym adresem.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×