Tu jesteś:

Ghelamco rusza z budową kompleksu biurowego Senator

Firma Ghelamco rozpoczyna realizację nowego projektu - budynku biurowego Senator, który powstanie w Warszawie przy ulicy Bielańskiej.

Senator powstanie w miejscu, które od czasów króla Augusta Poniatowskiego związane jest z finansami. Mieściła się tu m.in. Mennica Państwowa, w ostatnich latach zaborów rosyjski Bank Państwa, a od 1924 r. siedziba Banku Polskiego.

Ostateczny kształt budynku powstał na deskach kreślarskich belgijskiej pracowni Jaspers & Eyers przy współpracy polskich architektów z firmy AB-Projekt oraz Architraw GB. Cały projekt, którego przygotowanie zajęło cztery lata uzgodniony był ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków.

Powierzchnia łączna sześciokondygnacyjnego biurowca wyniesie 25 tys. mkw. Powierzchnia piętra to ok. 4 tys. mkw. Parter przeznaczony zostanie na część handlowo-usługową. Na kolejnych piętrach zaplanowano powierzchnię biurową – 23,6 tys. mkw.

Pod budynkiem znajdzie się trzypoziomowy parking z wjazdem od al. Solidarności.

Prace budowlane rozpoczną się w czerwcu i potrwają 24 miesiące.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×