Tu jesteś:

Ghelamco Poland w planach 300 000 mkw. powierzchni biurowej

Mokotów Nova, Warszawa

Od początku 2011 roku firma Ghelamco Poland wynajęła 38 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w ciągu samych tylko wakacji swoich najemców znalazło ponad 20 000 mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej w trzech inwestycjach: Senator, Mokotów Nova oraz Katowice Business Point.W planach dewelopera na najbliższe 4 - 5 lat jest dostarczenie na rynek kolejnych 300 000 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej.

W stolicy nowoczesną powierzchnię w biurowcu Senator wynajęła jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej - PKN Orlen. Tym samym firma  została głównym najemcą prestiżowego biurowca. Umowę najmu podpisano na okres 5 lat.Biurowiec jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Ghelamco. Aktualnie trwają negocjacje związane z wynajęciem ostatnich wolnych powierzchni w biurowcu Senator. Planowany termin ukończenia inwestycji przypada  na II kwartał 2012 r.. Budynek dostarczy na rynek 25 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Powierzchnię biznesową w biurowcu wynajęły już m.in. firmy Rabobank Polska, Athlon Car Lease Poland i DeLage Landen wchodzące w skład Grupy Rabobank.

Mokotów Nova  to inwestycja, która powstaje na działce przy ul. Wołoskiej w Warszawie, zaledwie 500 m od Galerii Mokotów. Ostatnio do grona najemców kompleksu Mokotów Nova dołączyły dwie firmy, w tym szwedzka spółka Oriflame, która wynajęła łącznie ponad 4 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na parterze i dwóch piętrach oraz firma z sektora ubezpieczeń. Do dotychczasowych najemców Mokotów Nova należą już również m.in. Hyundai, Medicover i Cargill. Niedługo swoje biuro przeniesie tu również samo Ghelamco Poland. We wrześniu 2011 r. biurowiec uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Do użytku została oddana I faza projektu Mokotów Nova - 25 000 mkw. Cały obiekt, czyli łącznie 40 000 mkw. zostanie ukończony w I kwartale 2012 r. Aktualnie trwa proces certyfikacji inwestycji w celu uzyskania prestiżowego certyfikatu ekologicznego BREEAM, który dotychczas uzyskały trzy budynki Ghelamco: Trinity Park III, Katowice Business Point, Crown Square.

Kolejna duża umowa Ghelamco związana jest z regionalną inwestycją dewelopera – Katowice Business Point. Do grona najemców biurowca dołączyła Spółka Tauron Polska Energia S.A.,która na 5 lat wynajęła ponad 5 700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Katowice Business Pointto jedna z największych i najnowocześniejszych inwestycji biurowych w mieście. Biurowiec oferuje w sumie 17.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na jedenastu kondygnacjach naziemnych.

Przez 20 lat obecności w Polsce firma Ghelamco Poland wybudowała w kraju 24 projekty biurowe i centra logistyczne, które łącznie dostarczyły na polski rynek ponad 356 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i magazynowej.W planach dewelopera na najbliższe 4 - 5 lat jest dostarczenie na rynek kolejnych 300 000 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej, z czego 200 000 mkw. jest już w trakcie realizacji.

Ghelamco Poland

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×