Tu jesteś:

GTC sprzeda biurowce na Mokotowie

Spółka Globe Trade Centre SA podała, że w dniu 1 września 2010 jej dwie spółki zależne GTC Nefryt sp. z o.o. i GTC Topaz Office sp. z o.o. podpisały z RREEF Investment GmbH działającym za pośrednictwem swojego oddziału w Polsce przedwstępne umowy sprzedaży budynków Topaz i Nefryt za łączną cenę 78 950 tys. euro.

Ostateczne umowy sprzedaży zostaną podpisane po otrzymaniu przez strony interpretacji podatkowej dotyczącej opodatkowania transakcji. Budynki Topaz i Nefryt znajdują się na warszawskim Mokotowie a ich łączna powierzchnia najmu wynosi około 27 000 mkw.

GTC podał, że sprzedaż przyniesie jej wpływ 21 mln euro wolnej gotówki.

- Wycena zastosowana w transakcji odzwierciedla spadek stóp kapitalizacji, który ma miejsce od początku tego roku. Niższe stopy kapitalizacji powinny mieć pozytywny wpływ na wycenę warszawskich inwestycji biurowych GTC. Środki pozyskane w wyniku transakcji wzmocnią pozycję finansową spółki i możliwości pozyskiwania nowych inwestycji - powiedział cytowany w komunikacie Erez Boniel, członek zarządu GTC.

Źródło: GTC

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×