Tu jesteś:
  • The City
  •  Biura
  •  Wiadomości
  •  GTC sfinalizowała transakcję refinansowania inwestycji w Rumunii na 80 milionów euro

GTC sfinalizowała transakcję refinansowania inwestycji w Rumunii na 80 milionów euro

GTC Romania - spółka zależna Globe Trade Centre SA (GTC) zawarła umowę kredytu refinansowego o wartości 80 mln euro z grupą banków w skład której wchodzą Alpha Bank Group, Bank of Cyprus oraz Eurobank EFG Group.

- To największa transakcja refinansowania nieruchomości w Rumunii w tym roku - powiedział Hagai Harel, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Inwestycji Zagranicznych GTC SA. - To również jedna z najbardziej znaczących pożyczek na rynku nieruchomości komercyjnych w tym kraju od początku kryzysu gospodarczego - dodaje.

City Gate to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji biurowych w Rumunii. Inwestycja jest wspólnym projektem GTC (59 proc.) i Blue House Capital (41 proc.). Położona w najbardziej prestiżowej dzielnicy biznesowej Bukaresztu, posiada 46 000 mkw. powierzchni biurowej najmu. Kompleks składa się z powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze, dwóch osiemnastokondygnacyjnych wież oraz trzypoziomowego parkingu podziemnego dla ponad 1000 samochodów. Obie wieże są w 90 proc. wynajęte. Wśród najważniejszych najemców City Gate są: Microsoft, Millennium Bank, Romtelecom, Hoffmann-La Roche, Rompetrol oraz Autoitalia.

W 2009 roku biurowiec City Gate zdobył dwie nagrody CEE Real Estate Quality Awards. Projekt został uznany za najlepszą zeszłoroczną inwestycję biurową (CEE Real Estate Office Development of the Year), jak również za najlepszy projekt budowlany ukończony w regionie (CEE Real Estate Building of the Year).

Globe Trade Centre SA (GTC SA) jest jednym z czołowych deweloperów w Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

Źródło: GTC

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×