Tu jesteś:

GTC chce oddać ok. 250 tys. mkw. powierzchni komercyjnej w latach 2011-2012

W latach 2011-2012 GTC planuje oddanie do użytku ok. 250 tys. mkw. realizowanej obecnie powierzchni biurowej i handlowej netto. W 2010 roku Spółka zakończy realizację biurowców w Katowicach, Łodzi i Budapeszcie (GTC Metro), jak również centrów handlowych w Pradze i Starej Zagorze (Bułgaria), poinformowała spółka w komunikacie.

- Pierwsze półrocze 2010 roku było dla GTC okresem nabywania nowych i sprzedaży ukończonych wcześniej inwestycji. GTC podpisała umowę o utworzeniu spółki joint venture z Polnord SA. Wspólne przedsięwzięcie obu firm przewiduje budowę nowoczesnego centrum handlowego w Wilanowie - jednej z najzasobniejszych dzielnic Warszawy. Zgodnie z podpisaną umową, Polnord wnosi do spółki działkę, na której będzie realizowane centrum - czytamy w komunikacie.

W pierwszych sześciu miesiącach 2010 roku GTC uzgodniła również kluczowe warunki sprzedaży dwóch budynków biurowych w Warszawie - Nefryt oraz Topaz o łącznej powierzchni najmu 27 000 mkw. - czytamy dalej.

- To pierwsze działania GTC tego typu od początku kryzysu gospodarczego w 2007 roku. Wskazują na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości, jak również są dowodem powrotu GTC do strategii polegającej na sprzedaży wybranych ukończonych inwestycji oraz selektywnym nabywaniu nowych projektów - powiedział Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC, cytowany w komunikacie.

Obecnie GTC dysponuje obiektami komercyjnymi o powierzchni do wynajęcia netto na poziomie 515 tys. mkw.

Źródło: ISB

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×