Tu jesteś:

GPRE kupił Spektrum Tower w Warszawie

Spektrum Tower

Globalworth Poland RE kupił Spektrum Tower  w Warszawie za 101 mln euro. Biurowiec wynajęty w 93 proc. przynosi roczny dochód w wysokości ponad 6 mln euro.

Globalworth Poland Real Estate kupił od Europa Fund III 100 proc. udziałów spółki Spektrum Tower, właściciela budynku biurowego przy ul. Twardej w Warszawie – podała spółka w komunikacie.

Wartość transakcji wyniosła 101 mln euro. W ramach transakcji cena za udziały zapłacona przez kupującego wyniosła na zamknięciu ok. 2,3 mln euro, a dodatkowo wszystkie istniejące pożyczki na ok. 35 mln euro udzielone przez sprzedającego na rzecz Spektrum Tower zostały spłacone i przejęte przez kupującego. Również istniejący kredyt udzielony Spektrum Tower przez BerlinHyp AG został spłacony, a wszelkie zabezpieczenia ustanowione w związku z nim zostały zwolnione.

Powierzchnia najmu brutto Spektrum Tower wynosi ok. 29,5 tys. mkw., a zakontraktowany roczny dochód z najmu pozyskiwany w aktualnym stanie obłożenia budynku - na poziomie ok. 93 proc.- wynosi ok. 6,3 mln euro. Średni ważony okres najmu wynosi ok. 6 lat. Biura w Spektrum Tower są wynajmowane przez ponad 60 najemców.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×