Tu jesteś:

Filipiński inwestor kupuje Argon w Gdańsku

Alchemia, budynek Argon pierwszy z lewej

5 marca filipiński inwestor, Grupa ISOC, podpisał ostateczną umowę zakupu budynku Argon będącego częścią kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Transakcja jest największą w historii firmy Torus, dewelopera obiektu, a także trójmiejskiego rynku biurowego. 

Argon, trzeci etap Alchemii, to jeden z największych wolnostojących biurowców w Polsce i najbardziej prestiżowo ulokowany budynek całego kompleksu. Jego całkowita powierzchnia najmu to blisko 38 tys. mkw., z czego na biura przypada ponad 36 tys. mkw. Obecnie wynajęte jest blisko 90% powierzchni, a najemcami są m.in. Lufthansa Systems Poland, Marine Harvest, Luxoft czy Grupa Wirtualna Polska. W części parterowej, na powierzchni blisko 2 tys. mkw. funkcjonuje 10 lokali usługowo-handlowych. Budynek certyfikowany jest w LEED na najwyższym poziomie, Platinum.

Kupujący Argon to szybko rosnąca i dynamiczna filipińska firma, Grupa ISOC, która obecnie zwiększa aktywność inwestycyjną na polskim rynku. ISOC prowadzi projekty w zakresie logistyki łańcucha chłodniczego, energii, infrastruktury i nieruchomości na Filipinach.

Firma realizuje długofalową strategię inwestowania w atrakcyjne projekty nieruchomościowe, które utrzymują wysoką wartość pomimo stale zmieniającego się rynku. Argon i nasze pozostałe inwestycje w Polsce są aktywami wnoszącymi znaczną wartość dodaną do naszego obecnego portfela. Cieszy nas wysoka jakość projektów, które są tu dostępne. Mamy nadzieję, że będziemy rozwijali w Polsce portfel inwestycji, które będziemy utrzymywać w nim długoterminowo - powiedział Michael Cosiquien, prezes Grupy ISOC.

Sprzedaż Argonu jest największą transakcją w historii firmy Torus i największą jak dotąd inwestycją na trójmiejskim rynku biurowym. Jest to również jedna z trzech największych transakcji sprzedaży pojedynczego budynku biurowego w miastach regionalnych w historii.

Torus jest jednym z liderów wśród polskich deweloperów biurowych. Do tej pory, uwzględniając Argon, firma zrealizowała 6 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych do 5 różnych funduszy (5 budynków Arkońska Business Park oraz 3 etapy Alchemii) za łączną kwotę blisko 280 mln euro. Torus odpowiada za ponad połowę (niemal 65%) całkowitego biurowego wolumenu transakcyjnego zrealizowanego przez trójmiejskich deweloperów.

W transakcji firmie Torus doradzała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Grupa ISOC jest reprezentowana w Polsce przez swojego partnera Augusta Cracovia Sp. z o.o., korzystającą z usług i wsparcia Greenberg Traurig, JLL, Dil Polska Baumanagement oraz Infinity Partners. Transakcja została sfinansowana przez Bank BGŻ BNP Paribas.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×