Tu jesteś:

Eiffage rozpoczął budowę OVO Wrocław

OVO Wrocław

Konsorcjum Eiffage Polska Budownictwo rozpoczęło, jako generalny wykonawca, realizację kompleksu OVO Wrocław, obejmującego luksusowe apartamenty, biura i pięciogwiazdkowy hotelu Hilton. Koszt inwestycji wynosi 260 mln zł.

Eifagge przejęło od inwestora teren o powierzchni 7614 mkw. i rozpoczęło prace porządkowe, organizuje zaplecze budowlane, komunikację na placu budowy i planuje ruch zastępczy wokół inwestycji.

- Pracujemy w systemie design&build, czyli mamy projekt budowlany i przetargowy, a teraz zadaniem firmy Eiffage jest przygotowanie projektu wykonawczego - powiedział Marcin Kaznowski, project manager OVO Wrocław

Jeszcze w maju rozpoczną się pierwsze roboty betonowe - powstanie podkład z betonu. Kolejny etap prac to wyście z ziemi - fundamenty powinny być gotowe na przełomie czerwca i lipca. W czasie najintensywniejszych prac na budowie będzie pracowało jednocześnie do 700 osób.

Kompleks OVO Wrocław będzie miał 9 kondygnacji (w tym 2 podziemne) i sięgnie 25 metrów ponad ziemią. Powstaje według projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. W jednym budynku znajdą się: ekskluzywne apartamenty, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, z prawie 200 luksusowymi pokojami, restauracją i kasynem. W części mieszkalnej OVO znajdzie się 168 apartamentów, w tym 26 penthouse'ów na najwyższym piętrze. W budynku znajdzie się także 28 biur i atrakcyjna strefa komercyjna.

W projekt zainwestowała Wings Properties, która wchodzi w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×