Tu jesteś:

Echo Investment sprzedało Sagittarius BH

Echo Investment sprzedało Sagittarius Business House we Wrocławiu za 68,5 mln euro. Nabywcą jest fundusz W-HIH Immo Invest.

Echo Investment zawarło przyrzeczoną umowę sprzedaży przedsiębiorstwa, obejmującego m.in. grunt we Wrocławiu, na którym realizowany jest projekt Sagittarius Business House - podała spółka w komunikacie. Kupującym jest fundusz W-HIH Immo Invest. Cena płatna na zamknięciu transakcji wyniosła 68,5 mln euro.Sprzedającym jest spółka zależna Echo Investment, czyli Sagittarius - Projekt Echo - 113.

Wartość transakcji w dniu zawarcia umowy przyrzeczonej wyniosła 74,5 mln euro. Kwota została pomniejszona m.in. o wartość okresów bezczynszowych, a także o koszty prac wykończeniowych budynku oraz zwiększona o wartość należności z tytułu czynszu oraz środki pieniężne. Ponadto kwota w wysokości 844 729 euro została zatrzymana w związku z istnieniem niewielkich usterek budynku oraz dokumentami powykonawczymi, które zostaną dostarczone po zamknięciu.

Echo Investment i W-HIH Immo Invest zawarli także umowę przewidującą wynagrodzenie dla Echo za wykonanie prac wykończeniowych w częściach budynku przeznaczonych na wynajem, które nie zostały jeszcze wynajęte albo zostały wynajęte, ale prace wykończeniowe nie zostały jeszcze zakończone.

Szacunkowe wynagrodzenie w tym zakresie to ok. 2,1 mln euro plus VAT i ma zostać zapłacone do końca września 2020 roku.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×