Tu jesteś:

Echo Investment przygotowuje 250 000 mkw. powierzchni biurowej

Browary Warszawskie - wizualizacja

Echo Investment planuje rozpoczęcie budowy około 100 000 mkw. biur - m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. W przygotowaniu są projekty o łącznej powierzchni 150 000 mkw. Deweloper w 2018 roku podpisał umowy najmu na łączną powierzchnię blisko 80 000 mkw., m.in. z L’Oreal, WeWork, EPAM, Havas czy Inter Cars.

2019 rok zapowiada się dla nas pracowicie - planujemy rozpoczęcie budowy około 100 000 mkw. powierzchni biurowej - m.in w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Oddamy do użytkowania I etap Mojego Miejsca w Warszawie oraz I fazę Face2Face Business Campus w Katowicach. Liczymy również na współpracę z tak prestiżowymi najemcami jak w ubiegłym roku – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za dział biurowy.

Obecnie Echo buduje pięć budynków – trzy w Warszawie i dwa w Katowicach, jednocześnie finalizując umowy z kluczowymi najemcami. Trwa budowa kolejnych dwóch biurowców w Browarach Warszawskich – w budynku Biur przy Willi finalizowane są umowy, które pozwolą osiągnąć 95 proc. poziom najmu. Na Dolnym Mokotowie w pierwszym budynku inwestycji Moje Miejsce wynajęto już 60 proc.powierzchni i wkrótce ruszy tam realizacja drugiej fazy inwestycji. W pierwszym kwartale 2019 roku uruchomione zostaną także kolejne projekty w miastach regionalnych.

Ubiegły rok po raz kolejny pokazał, że Echo Investment cieszy się solidnym zaufaniem partnerów biznesowych. Wynajmowaliśmy powierzchnie renomowanym firmom jeszcze na etapie budowy, aby następnie zawierać umowy sprzedaży budynków inwestorom sztukujących najlepszych nieruchomości. W tym roku kontynuujemy budowę naszego flagowego projektu Browary Warszawskie, którego wszystkie budynki zostaną ukończone latem 2020 r., a jednocześnie szykujemy się do inwestowania w kolejne miastotwórcze projekty, jak Taśmowa i Towarowa 22 w Warszawie, Tymienieckiego w Łodzi czy Wita Stwosza w Krakowie – dodaje Rafał Mazurczak.

Zgodnie z najnowszym raportem Savills, rynek nieruchomości biurowych w Polsce wzbogacił się w 2018 r. o około 750 000 mkw. nowej powierzchni, zwiększając swoje zasoby do 10,4 mln mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×