Tu jesteś:

Dwie warszawskie inwestycje PHN coraz bliżej

Wstępna koncepcja projektu wieżowca PHN Tower

Spółka Polski Holding Nieruchomości ma już prawomocne warunki zabudowy dla 150-metrowego wysokościowca PHN Tower, który ma powstać przy Rondzie ONZ. Za kilka dni przedstawi partnera joint venture, wspólnie z którym będzie realizować inwestycję.

PHN Tower powstanie na działce o powierzchni 0,6 ha przy ul. Świętokrzyskiej. Budynek biurowy klasy A będzie miał około 44 – 45 tys. mkw. powierzchni najmu brutto oraz ok. 150 m wysokości. Koncepcja architektoniczna wysokościowca powstała w pracowni PBPA Projekt. W najbliższych dniach holding poinformuje również, z jakim podmiotem będzie realizował to przedsięwzięcie w ramach spółki joint venture.
Spółka jest też gotowa wbić pierwszą łopatę pod inwestycję biurową przy ul. Domaniewskiej 37c w Warszawie. Wystąpiła już z wnioskiem o pozwolenie na budowę i spodziewa się wkrótce otrzymać dokument. Trwa też wybór wykonawcy ścian szczelinowych i poszukiwania firmy która wzniesie budynek. Po wybudowaniu mieściła się w nim będzie centrala Poczty Polskiej.

Na styczeń 2013 r. PHN planuje oddać biurowiec przy ul. Foksal 10A w centrum Warszawy. Na gruncie o powierzchni ok. 0,2 ha, powstaje siedmiokondygnacyjny biurowiec o szacunkowej planowanej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 3271 mkw. Prace budowlane rozpoczęły się w III kw. 2012 r. Spółka negocjuje z potencjalnymi najemcami budynku. Do tej pory jeszcze nie podpisano żadnej umowy.

O jeden, dwa miesiące może się natomiast opóźnić oddanie biurowca przy ul. Rakowieckiej 19 na warszawskim Mokotowie. Na przedłużenie prac wpłynęły kłopoty generalnego wykonawcy. PHN przejął już podwykonawców i z nimi dokończy inwestycję. Po przebudowie kamienica przy Rakowieckiej zaoferuje ok.1820 mkw. powierzchni biurowej.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×