Tu jesteś:

Dobre półrocze dla sektora biurowego

Mokotów Nova w Warszawie

Ze wstępnych szacunków Jones Lang LaSalle wynika, że wartość transakcji inwestycyjnych sfinalizowanych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w I połowie 2013 r. wyniosła w przybliżeniu 970 mln EUR, z czego na sektor biurowy przypadło około 611 mln EUR – czytamy w Pulsie Biznesu.

– Większość najważniejszych transakcji zamkniętych w I połowie tego roku w segmencie biurowym dotyczy Warszawy. To sprzedaż budynku Senator funduszowi Union Investment przez firmę Ghelamco za 120 mln EUR, nabycie przez Hines od ECI kompleksu New City na Mokotowie za 127 mln EUR, zakup przez RREEF od Skanskiej budynku Green Corner. Ponadto na uwagę zasługują też transakcje w innych miastach, np. sprzedaż kompleksu Green Towers we Wrocławiu przez firmę Skanska – wymienia Tomasz Puch, dyrektor działu rynków kapitałowych nieruchomości biurowych i magazynowych w Jones Lang LaSalle.

Zdaniem ekspertów także druga połowa roku wypadnie pozytywnie. Wiele transakcji np. sprzedaż warszawskiego biurowca La Palais przez firmę Warimpex, ma zostać sfinalizowanych w III lub IV kw. Także inni deweloperzy zadowoleni z warunków inwestycyjnych na rynku zostawili sprzedaż swoich inwestycji na II połowę roku – podaje Puls Biznesu.

Pierwsze umowy w II połowie roku zostały już zawarte. W lipcu przedwstępną umowę sprzedaży biurowca Mokotów Nova w Warszawie podpisała spółka Ghelamco.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×