Tu jesteś:

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesną drukarkę A3?

Drukarki A3 przestają być już sprzętem specjalistycznym, na którego kupno pozwalają sobie tylko osoby wykonujące określony zawód, np. architekci. Nieprawdą jest, że sprawdzają się one tylko w przypadku zadań profesjonalnych. Znakomicie nadają się także do użytku domowego oraz w firmach niekoniecznie zajmujących się na co dzień projektowaniem i grafiką.

Drukarki A3 charakteryzują się licznymi zaletami, szczególnie istotnymi w branżach takich jak grafika, architektura czy projektowanie wnętrz, ale nie tylko. Czy przedsiębiorstwo, które na co dzień wykonuje głównie standardowe druki A4, powinno zainwestować w takie urządzenie, czy może jest to nieopłacalne? Okazuje się, że drukarka A3 ma wiele do zaoferowania firmom operującym w różnych branżach, jako że posiada cechy wyróżniające je pozytywnie na tle dominujących drukarek A4.

Urządzenie uniwersalne

Najwięcej materiałów drukuje się w formacie A4, ale czasem przecież może zdarzyć się potrzeba wydruku w większym formacie. Wówczas większość osób potrzebuje usługi firmy zewnętrznej. Tymczasem posiadanie urządzenia drukującego w A3 nie tylko zapewni obsługę „codziennych” wydruków w formacie A4, ale także tych „od święta”, czyli większych. Atrakcyjna prezentacja firmy nowemu klientowi czy kontrahentowi, duży rysunek, którego szczegółowość nie pozwala na druk w standardowym formacie – to tylko przykładowe sytuacje, w których przydaje się drukarka A3. Firma posiadająca takie urządzenie, jak HP LaserJet E778xx, nie musi wówczas zlecać wydruku agencji zajmującej się drukiem wielkoformatowym – oszczędza więc i czas, i pieniądze.

Większa inwestycja – większa oszczędność

Liczne drukarki A3, jak te z serii LaserJet M436 oferowane przez HP, umożliwiają drukowanie i kopiowanie dwustronne, co przyczynia się do znacznego zmniejszenia zużycia papieru w firmie (nawet do 50%). Drukarki A3 posiadają ponadto większe pojemniki na tusz (w przypadku atramentowych) czy toner (w przypadku laserowych). Oznacza to, że rzadziej zachodzi konieczność wymiany materiałów eksploatacyjnych, a więc zredukowany zostaje tzw. „downtime”, czyli czas, kiedy drukarka wyłączona jest z użytku, gdyż czeka na wymianę tuszu lub tonera na nowy.

Drukarka pod ochroną

Na nowoczesne drukarki A3 warto zwrócić uwagę także ze względu na ich zaawansowane zabezpieczenia uniemożliwiające cyberataki. Nad takimi rozwiązaniami pracuje między innymi firma HP. Model HP PageWideManaged P77740 charakteryzuje się wysokim poziomem fabrycznych zabezpieczeń sieciowych. Potrafi wykryć próbę ataku cyberprzestępcy, po czym wysłać sygnał alarmowy i automatycznie się zresetować. Dlaczego ta kwestia jest tak ważna? Wiele firm nie myśli o drukarce jako o możliwym obiekcie ataku hakera. Tymczasem to właśnie ona stanowi często najsłabsze ogniwo systemu komputerowego, przez które przestępca wchodzi do sieci i uzyskuje dostęp do danych firmowych. Haker może pobrać zarówno pliki znajdujące się w pamięci samej drukarki, jak i dostać się za jej pośrednictwem do dysków twardych połączonych z nią komputerów.

Drukarka A3 nie jest urządzeniem przydatnym jedynie w firmach, w których druk w ponadstandardowym formacie jest codziennością. Urządzenia te posiadają bowiem szereg zalet, które wyróżniają je na tle urządzeń A4. Zapewniają uniwersalność i elastyczność; są bardziej wytrzymałe i ekonomiczne. Nie pomijajmy także kwestii stosowanych w nich zabezpieczeń – wiele spośród tych urządzeń posiada zaawansowaną ochronę sieciową. Pamiętajmy o tych cechach, kupując drukarkę zarówno do firmy, jak i na użytek domowy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×