Tu jesteś:

Deka Immobilien przejęła International Business Center za ok. 148 milionów euro

IBC II, Warszawa

Deka Immobilien nabyła dwa warszawskie biurowce International Business Center od funduszu inwestycyjnego Accession Fund SICAV, zarządzanego przez GLL Real Estate Partners GmbH. Strony uzgodniły wartość transakcji na około 148 milionów euro.

Nabycie International Business Center to kolejna w tym roku transakcja Deka Immobilien na polskim rynku. Kilka tygodni  temu spółka podpisała umowę przedwstępną na przejęcie warszawskiego hotelu InterContinental od UBM i Warimpex. Teraz spółka kupiła dwa biurowce IBC w Warszawie – na skrzyżowaniu ul. Armii Ludowej i Polnej. Zgodę na nabycie nieruchomości wyraził UOKiK.
Doradcą i Deka Immobilien w nabyciu warszawskich biurowców International Business Center był TPA Horwath. Firma GLL reprezentowana była w transakcji przez ekspertów Jones Lang LaSalle i Salans. Jones Lang LaSalle nadzorował całość procesu marketingowego i świadczył usługi z zakresu doradztwa komercyjnego, z kolei Salans – z obszaru doradztwa prawnego. Przedstawicielami Deka były firmy CBRE i CMS Cameron McKenna.

Deka Immobilien należy do grupy kapitałowej DekaBank.Spółka Deka Immobilien Investment zajmuje się m.in. handlem, wynajem i zarządzaniem nieruchomościami.

Budynki International Business Center I i II o łącznej powierzchni 37 000 mkw. zostały ulokowane pomiędzy ulicami Armii Ludowej i Polną. Pierwszy etap inwestycji został ukończony w 2002 roku. Druga część budynku została zaprojektowana przez pracownię Artchitecture (wcześniej Denton Corker Marshall). 58,5-metrowy budynek IBC II składa się z dwunastu kondygnacji naziemnych mieszczących 19 400 mkw. powierzchni biurowej. Budynek jest wyposażony również w trzypoziomowy garaż podziemny ze 122 miejscami postojowymi o łącznej powierzchni 4425 mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×