Tu jesteś:

Dawny wojskowy areszt w Olsztynie ma nowego właściciela

Blisko 700 tys. zł uzyskał olsztyński Oddział Agencji Mienia Wojskowego ze sprzedaży dawnego aresztu garnizonowego przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Olsztynie. Jedna z najciekawszych nieruchomości z zasobu AMW trafiła pod młotek 7 maja br.

Cena wywoławcza za budynek pochodzący z 1918 r. oraz teren o powierzchni ponad 0,3138 ha wynosiła 630 tys. zł.
Ostatecznie do czwartego przetargu przystąpiło dwóch uczestników. Nowym właścicielem nieruchomości zostało Przedsiębiorstwo Budowlane „Skorłutowski” z siedzibą w Olsztynie, które wylicytowało ją za kwotę 698,9 tys. zł. Nieruchomość zlokalizowana w zachodniej części Olsztyna, niedaleko Starego Miasta. W jej sąsiedztwie usytuowana jest rewitalizowana zabudowa koszarowa oraz osiedla mieszkaniowe.
Po odpowiedniej modernizacji uzgodnionej z konserwatorem, nieruchomość przekształci się w nowoczesne biuro.
Jeszcze w maju Oddział Terenowy AMW Olsztynie wystawi na sprzedaż nieruchomości położone w Bemowie Piskim, Gołdapi, Elblągu, Pierzchałach czy Suwałkach. Ceny działek, które trafią pod młotek wahają się od 5 do 550 tys. zł. 93 proc. zysków z ich zagospodarowania zasili Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

Źródło: AMW

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×