Tu jesteś:

DTZ zarządcą BCB Business Park

BCB Business Park, Gdańsk

Firma DTZ została wybrana na zarządcę kompleksu BCB Business Park, inwestycji mieszczącej się w Gdańsku, w skład której wchodzić będzie docelowo 5 czterokondygnacyjnych budynków biurowych klasy A o powierzchni od 8 500 do 9 250 mkw., hotel oraz centrum konferencyjno-handlowe. Całość inwestycji zlokalizowana jest na działce o powierzchni około 11 ha. Powierzchnia całkowita wszystkich budynków wynosić będzie 85 tys. mkw.

BCB Business Park mieści się przy ulicy Azymutalnej 9 w bezpośrednim sąsiedztwie nowego terminala Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, a także tuż przy wyjeździe na obwodnicę Trójmiasta (5 min. jazdy samochodem) będącej arterią szybkiej komunikacji w obrębie Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz miast satelitarnych. Do 2015 roku dzielnica Gdańsk Rębiechowo zostanie połączona z resztą aglomeracji trójmiejskiej Koleją Metropolitalną. Ponadto na terenie inwestycji znajdzie się przystanek komunikacji miejskiej.

Obecnie dobiega końca budowa pierwszego z pięciu budynków biurowych – B1 o powierzchni najmu 9 250 mkw. (każda z kondygnacji to od 1 900 do 2 550 mkw.). Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma WARBUD SA. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Przewidywany termin oddania budynku do użytkowania to połowa kwietnia 2012 roku.

Powierzchnie, które powstaną w inwestycji cechuje duża elastyczność umożliwiająca optymalizację wykorzystywanej powierzchni w zależności od potrzeb najemcy – znajdą się w niej zarówno powierzchnie typu open space, jak i niewielkie 50 metrowe moduły. Na parterze budynku B1 oprócz recepcji znajdować się będzie restauracja działająca pod szyldem Malinowy Ogród. W sumie wynajętych jest już ok. ¾ powierzchni powstających w ramach realizacji pierwszego budynku biurowego.

- Przylotniskowa lokalizacja, mnogość funkcji projektu i ich komplementarność  sprawi, że projekt będzie funkcjonował 24 godziny na dobę – mówi Zuzanna Paciorkiewicz, Dyrektor Zespołu Property Management Business Space w DTZ. Różnorodne udogodnienia projektu służyć będą zarówno najemcom powierzchni w BCB Business Park, jak również osobom, które pracują w okolicach inwestycji. Bez wątpienia inwestycja BCB Business Park stanowić będzie istotny punkt na biznesowej mapie Trójmiasta. – podsumowuje Zuzanna Paciorkiewicz. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×