Tu jesteś:

DTZ chwali się wynikami w 2012 r.

T-Mobile Office Park w Warszawie buduje Ghelamco

W 2012 roku zespół DTZ pośredniczył w wynajmie ponad 75 tys. mkw. powierzchni biurowych.

Wśród największych transakcji zrealizowanych przez DTZ wymienia:
- 27 tys. .mkw. – wynajem powierzchni biurowej przez T-Mobile w budynku T-Mobile Office Park w Warszawie (największa transakcja sfinalizowana w 2012 r. na polskim rynku),
- 15 tys. mkw. – wynajem powierzchni biurowej przez Frontex w budynku Warsaw Spire,
- 2400 mkw. – wynajem powierzchni biurowej przez Saint-Gobain w budynku Iris na warszawskim Służewcu,
- 1800 mkw. – wynajem powierzchni biurowej przez Bristol-Myers Squibb w budynku Focus.
Pozostałe firmy, z którymi współpracował zespół DTZ to m.in.: Amgen, Electronic Arts, Levi’s, Cemex, Coty, Guess, Bata, PPD, Herbalife oraz SEB.

DTZ przewiduje, że w ciągu najbliższych dwóch lat znacząco wzrośnie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej, która w Warszawie w 2013 r. wzrosnąć może o 330 tys. mkw., a w 2014 r. o dalsze 290 tys. mkw. Wysoka podaż powierzchni oraz spodziewane w 2013 r. spowolnienie gospodarcze – przewidywany wzrost PKB szacowany jest na 1.9 proc. w porównaniu do 2.3 proc. w 2012 r. – spowodować może, że będzie to trudny rok zarówno dla właścicieli nieruchomości, jak i najemców.
W Polsce DTZ działa od 1994 r. i obecnie zatrudnia 300 osób. Na świecie firma zatrudnia 27 tys. pracowników, działając w 52 krajach poprzez sieć 208 biur.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×