Tu jesteś:

Czy Wrocław dogoni Kraków?

Agata Holak, Starszy Konsultant w Dziale Badań Rynku, Knight Frank:

Dane na koniec III kwartału 2017 roku nie pozostawiają wątpliwości, że rynek biurowy w miastach regionalnych rozwija się w błyskawicznym tempie. O ile jednak do niedawna niekwestionowanym liderem niemal pod każdym względem pozostawał Kraków, na koniec września pierwsze miejsce pod względem wynajętej powierzchni i podaży w budowie przypadło Wrocławiowi.

Zdaniem Agaty Holak, Starszego Konsultanta w Dziale Badań Rynku, Knight Frank:

Wysoka aktywność najemców ma przełożenie na nowe inwestycje. Co prawda od początku roku w mieście oddano do użytku zaledwie 27 500 mkw. nowej powierzchni, ale w IV kwartale spodziewane jest ukończenie dodatkowych 46 000 mkw.. Dodatkowo tylko w trzecim kwartale 2017 roku rozpoczęto realizację pięciu projektów o łącznej powierzchni 108 000 mkw. (z czego większość, 79 000 mkw. obejmuje drugi etap Business Garden Wrocław realizowany przez Vastint Poland). W rezultacie, na koniec września 2017 roku na etapie budowy pozostawało blisko 309 000 mkw. powierzchni biurowej w 21 projektach a Wrocław został liderem wśród rynków regionalnych pod względem wolumenu powierzchni biurowej w budowie. W centrum i jego najbliższej okolicy powstaje obecnie siedem projektów o łącznej powierzchni ok. 108 000 mkw. a blisko 157 000 m kw. jest realizowane w Zachodnim Obszarze Biznesu. W przyszłym roku spodziewane jest ukończenie ponad 150 000 mkw. nowych biur, a 112 000 mkw. w już powstających inwestycjach ma planowaną datę ukończenia w 2019 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×