Tu jesteś:

Cross Point powiększa się

Cross Point w Łodzi

Łódzki Cross Point powiększy się o dwa nowe budynki biurowe.

Zespół biurowy Cross Point mieści się przy zbiegu ulicy Milionowej i Alei Rydza Śmigłego na łódzkim Widzewie. Oddany do użytku w 2010 roku „Budynek A” ma powierzchnię ok. 13 000 mkw. i jest w 100 proc. wynajęty najemcom takim jak: Nordea Bank AB, PKO Leasing, Ernst & Young, Raiffeisen Polbank, TU Compensa czy TVN.

- Planujemy budowę jednocześnie dwóch budynków o powierzchni użytkowej 3 300 mkw. i 6 200 mkw., co powiększy naszą ofertę powierzchni biurowych w Łodzi do około 22 500 mkw. Mniejszy z obiektów zostanie postawiony na słupach. Takie rozwiązanie spowoduje, że część biurowa rozpocznie się na pierwszym piętrze. Na poziomie terenu oraz w parterze, pod biurami, przewidziano 60 miejsc parkingowych. Większy biurowiec wyposażony będzie w garaż podziemny z 86 miejscami i 15 towarzyszącymi już na powierzchni. Budynki będą gotowe w kwietniu i październiku 2017 roku. Obecnie mamy podpisane umowy na ponad 6 000 mkw. nowej powierzchni biurowej. Jednym z głównych najemców tej powierzchni będzie Nordea - mówi Grzegorz Zawada członek zarządu Cross Point Spółka z o.o.

Mniejszy budynek został zaprojektowany przez łódzką firmę architektoniczną Wójcik Pomianowska, z którą Grupa Mermaid realizuje lokalne inwestycje mieszkaniowe – Osiedle Tatrzańska oraz Osiedle Aleksandria. Większy jest autorstwa pracowni PRC Architekci. Realizacją obu projektów w formule generalnego wykonawstwa zajmie się giełdowa spółka Mostostal Warszawa SA.

Inwestorami są spółki z Grupy Mermaid – Cross Point oraz Cross Point B. Deweloperem jest spółka Mermaid Capital. Inwestycję, podobnie jak jej pierwszą fazę, finansuje Bank Zachodni WBK.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×