Tu jesteś:

Colliers International zarządcą poznańskiego biurowca Bałtyk

Colliers International, firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, objęła w zarządzanie biurowiec Bałtyk na poznańskich Jeżycach.

Szesnastokondygnacyjny budynek ma powierzchnię 15 tys. mkw. Mieszczą się w nim przede wszystkim biura (12 tys. mkw.) i lokale handlowo-usługowe, zaś na 15. piętrze budynku znajduje się restauracja. Inwestorami obiektu są firmy Garvest Real Estate i Grupy Kapitałowej VOX, projekt budynku został przygotowany przez słynną holenderską pracownię MVRDV we współpracy z rodzimym biurem architektonicznym Natkaniec Olechnicki Architekci.

— Mimo swojej krótkiej historii Bałtyk już zdążył wpisać się na mapę najbardziej rozpoznawalnych budynków biurowych w Polsce. Jego niezwykła architektura i lokalizacja w centrum miasta sprawiają, że obiekt ma ogromny potencjał i cieszy się dużą renomą wśród najemców. Cieszymy się, że będziemy odpowiadać za zarządzanie jedną z poznańskich ikon architektonicznych — mówi Agnieszka Krzekotowska, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Colliers International.

Potwierdzeniem renomy i niezwykłego charakteru obiektu jest tytuł Bryły Roku 2017. Oryginalna, rozrzeźbiona sylwetka wysokościowca ma szansę stać się nowym znakiem rozpoznawczym miasta. Ukształtowana kaskadowo bryła z charakterystycznym podcięciem zaskakuje i zmienia się w zależności od punktu patrzenia. Autorzy projektu inspirowali się specyfiką okolicznej zabudowy oraz architektoniczną ikoną Poznania, czyli bryłą modernistycznego Okrąglaka autorstwa architekta Marka Leykmana. Również nazwa biurowca nie jest przypadkowa, odwołuje się do wspomnień części poznaniaków – w tym miejscu funkcjonowało kiedyś założone w latach 20. XX w. kino Bałtyk.      

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×