Tu jesteś:

Business Link i Skanska z nową przestrzenią

Na blisko 4 tys. mkw. kompleksu biurowego High5ive powstało 140 biur, 24 miejsca w strefie coworkingowej i 5 sal konferencyjnych. To kolejna – po Warszawie i Poznaniu – elastyczna przestrzeń biurowa, uruchomiona wspólnie przez Business Link i Skanska.

Business Link to npowierzchnia zarówno dla startupów czy freelancerów, ale także dla korporacji czy dużych zespołów projektowych. Dla firm, które korzystają z przestrzeni ważne są elastyczne warunki wynajmu. Biura można wynajmować nawet na minimum trzy miesiące, a okres wypowiedzenia wynosi tylko miesiąc.

Nowy Business Link mieści się na pierwszym i drugim piętrze budynku High5ive zlokalizowanego w samym centrum Krakowa, przy ulicy Pawiej, w bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego.

Projekt nowej lokalizacji przygotowała dla Business Link Pracownia Architektury i Urbanistyki FBT przy współpracy z Fruit Orchard. 

Skanska, chcąc stworzyć miejsce otwarte dla wszystkich najemców, zamierza także zagospodarować przestrzeń pomiędzy biurowcami, które wejdą w skład High5ive. Na ogólnodostępnym placu między dwoma pierwszymi budynkami powstało duże siedzisko otoczone różnorodną zielenią i małą architekturą. 

Przestrzeń w High5ive to już druga lokalizacja Business Link w Krakowie. Od w 2011 funkcjonuje Business Link przy ulicy Mogilskiej 65, który został przyjęty zarówno przez rynek startupów, jak i szerokie środowisko biznesowe.

W tym roku obie firmy planują otworzyć jeszcze lokalizacje we Wrocławiu i w czeskiej Pradze, a w przyszłości rozpocząć działalność także na rynku węgierskim i rumuńskim.

Źródło: Skanska

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×