Tu jesteś:

Biznes wybiera Kraków

Podium Park

W ostatnich latach Kraków stał się jednym z największych ośrodków biurowych w naszym kraju. Ogromne zapotrzebowanie na powierzchnię biurową wynika m.in. z bardzo dużego zainteresowania firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych stolicą Małopolski, rozwiniętej infrastruktury i ogromną ilością wykształconej kadry.

Dzięki zainteresowaniu firm z sektora usług biznesowych, od kilku lat w Krakowie przybywa nowych miejsc pracy. Pracodawcy zwracają uwagę na takie atuty miasta jak rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i bliskość Kraków Airport - drugiego największego lotniska w kraju. Do najważniejszych zalet stolicy Małopolski należy także autostrada A4 i planowana droga ekspresowa S7 łącząca miasto z Warszawą.

Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową rośnie i powoduje zwiększoną aktywność deweloperów w tym zakresie. Jednym z obiektów biurowych powstających obecnie na mapie Krakowa jest Podium Park, realizowany przez Podium Investment. Kompleks biurowy powstaje na krakowskich Czyżynach przy al. Jana Pawła II. Pierwszy etap inwestycji zostanie ukończony w czerwcu 2018 roku.

Biurowiec jest zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej, Krakowskiego Parku Technologicznego, Parku Lotników Polskich, AWF-u Tauron Areny. III obwodnica Krakowa, której wjazd zlokalizowany jest 150 m od obiektu daje dostęp do każdego miejsca w Krakowie, a dzięki IV obwodnicy zlokalizowanej 5,5 km od biurowca będzie można szybko dotrzeć do ważnych miejsc na biznesowej mapie Polski.

Podium Park to kompleks, w ramach którego powstaną trzy budynki biurowe. Inwestycja jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Outstanding.

W 2016 roku ponad 50 tysięcy pracowników z branży nowoczesnych usług biznesowych było zatrudnionych w Krakowie, co uplasowało miasto na pierwszej pozycji w Polsce, wyprzedzając tym samym Warszawę, Wrocław i Trójmiasto.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×