Tu jesteś:

Biurowiec Wola Retro ma już 14 kondygnacji

Wola Retro

Prace przy budowie kompleksu biurowego Wola Retro toczą się zgodnie z harmonogramem. Nad ostatnią 14-tą kondygnacją nowego budynku gotowa jest już żelbetowa konstrukcja. Położono już także strop nad czwartą kondygnacją łączącą przedwojenny biurowiec z nowym budynkiem. Najnowsza inwestycja LC Corp SA będzie oddana do użytku w lipcu 2019 roku.

Wola Retro to połączenie historii z nowoczesnością. Prace przy budowie kompleksu toczą się dwutorowo. Jednocześnie rewitalizowany jest stary budynek, a obok powstają 2 nowe budynki klasy A wysokie na 14 i 9 pięter.

W rewitalizowanym biurowcu zamontowane są już nowe okna i toczą się prace żelbetowe oraz izolacyjne. Ekipy budowlane naprawiają tynki w podziemiach budynku a także pracują przy nowych instalacjach wodnych, elektrycznych i wentylacyjnych.

W nowym budynku gotowa jest już konstrukcja żelbetowa nad 14 kondygnacją. Jednocześnie kładzione jest okablowanie i prowadzone są prace w garażu podziemnym.

- Prace przy naszej inwestycji toczą się zgodnie z harmonogramem. Kompleks zostanie oddany do użytku za niecały rok, a  51 proc.  powierzchni biurowej jest już wynajęta. Co ważne, Wola Retro jest oddalona o 150 metrów od nowopowstającej stacji metra Płocka, która ma być oddana do użytku w II kwartale 2019 roku. - mówi Izabela Miśta, Manager ds. Najmu, LC Corp SA.

Łączna powierzchnia najmu w kompleksie Wola Retro wyniesie 24 500 metrów kwadratowych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Autorami projektu są architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates – prof. dr hab. Ewa Kuryłowicz oraz Piotr Żabicki.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×