Tu jesteś:

Biurowa część wieżowca Cosmopolitan sprzedana

Wieżowiec Cosmopolitan przy pl. Grzybowskim

Za 20 mln zł plus VAT spółka Kronotex z Mielca, cześć austriackiej grupy Kronospan Worldwide, kupiła biurowe skrzydło Cosmopolitana. Tacit Development sprzedał dotąd 20 proc. powierzchni w wieżowcu i od dalszych wyników uzależnia swoje kolejne inwestycje.

- Około 20 proc. powierzchni w Cosmopolitanie, zarówno mieszkaniowej jak i biurowej, jest już sprzedane albo w ostatniej fazie negocjacji – mówi Michał Borowski, prezes Tacit Dewelopment. Oprócz 252 apartamentów w wieżowcu jest też 7 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Mniejsze, 5-kondygnacyjne skrzydło biurowe wieżowca o pow. prawie 1,3 tys. mkw. kupiła właśnie spółka Kronotex z Mielca. To część austriackiej grupy Kronospan Worldwide, obecnej w 25 krajach świata, która zajmuje się produkcją płyt drewnopochodnych. Spółka zapłaciła 20 mln zł (kwota bez podatku VAT), w przybliżeniu ok. 17 tys. zł za mkw. Kronotex potwierdza zakup, ale nie chce go komentować. Firma nie ujawnia czy w Warszawie znajdzie się polska centrala grupy czy też biura zostaną przeznaczone na wynajem, bądź powierzchnia zostanie przeznaczona na inne cele.
W wieżowcu Cosmopolitan powierzchnie biurowe będą również zlokalizowane od 1 do 3 piętra. Na parterze znajdzie się miejsce pod  usługi, gastronomię, sklepy, być może bank. Wszystkie parkingi schowane zostaną pod ziemią. W budynku znajdują się głównie mniejsze mieszkania, od 50 do 70 mkw. ale są i większe 160-metrowe. Dwupoziomowe apartamenty na najwyższych piętrach wieżowca są już poza sprzedażą, wszystkie zostały zarezerwowane. Cena za mkw. lokum z panoramicznym widokiem na Warszawę to 16 tys. zł plus dodatkowe 7 tys. zł za wykończenie, np.: dębowe podłogi, marmurową łazienkę, sprzęt AGD i centralny system sterowania elektroniką. Kwota rośnie o 100 zł z każdym piętrem wzwyż. – W I kw. przyszłego roku wszystkie apartamenty będą już wykończone pod klucz – zapowiada Michał Borowski. Dla wspólnoty deweloper zaplanował dodatkowy bonus w postaci Spa z sauną, fitnesem i jaccuzi.
Od postępów w sprzedaży mieszkań w Cosmopolitanie Tacit Dewelopment uzależnia swoje kolejne inwestycje - deweloper buduje bowiem w całości ze środków własnych.
– Jesteśmy w fazie koncepcyjnej czterogwiazdkowego hotelu na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, chcielibyśmy go skończyć w 2015 r. ale bardzo wiele zależy od tego, jak nam pójdzie sprzedaż tutaj – mówi Michał Borowski.

Elewacja 160-metrowej wieży Cosmopolitana przy Placu Grzybowskim jest już niemal ukończona. Budowa 44-piętrowego apartamentowca ruszyła w 2011 r. Zaprojektował go Helmut Jahn, jeden z najbardziej uznanych na świecie architektów, którego autorstwa są m.in. siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli czy Sony Center w Berlinie. Oddanie warszawskiego wieżowca planowane jest I kw. 2014 r.

Biurowa część wieżowca Cosmopolitan sprzedana

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×