Tu jesteś:

Bezpieczeństwo i oszczędności, czyli korzyści z zakupu drukarek A3

Drukarki A3 traktowane są nierzadko jako sprzęt specjalistyczny, który co prawda świetnie sprawdza się przy określonym rodzaju zadań, ale nie opłaca się w zwykłym użytkowaniu. Okazuje się, że nie jest to do końca prawda.

Drukarki A3 posiadają szereg zalet, z których skorzystać mogą firmy i przedsiębiorstwa operujące w branżach, które nie są kojarzone bezpośrednio z tym formatem. Czy jednak dla firmy, która na co dzień nie wykorzystuje druków w formacie większym niż A4, zakup drukarki A3 może być opłacalny? Wbrew popularnej opinii – tak, gdyż ma ona kilka interesujących cech odróżniających je od drukarek A4, uznawanych obecnie za standard. Jakie to cechy?

Uniwersalne zastosowanie

Przede wszystkim warto zauważyć, że duży format to większa uniwersalność: Nawet jeżeli firma na co dzień nie drukuje w formacie A3, to nigdy nie wiadomo, kiedy może pojawić się taka potrzeba (np. w celu przygotowania wysokiej jakości prezentacji dla nowego klienta). W takiej sytuacji przedsiębiorstwo posiadające drukarkę taką, jak  HP LaserJet E778xx , nie musi zwracać się do agencji dysponującej sprzętem do druku wysokoformatowego. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Warto też pamiętać, że parametry modeli drukarek A3 są bardzo zróżnicowane, zatem bez większych problemów można znaleźć coś, co idealnie wpasuje się w potrzeby firmy.

Nieoczywiste oszczędności

Większy rozmiar przydaje się nie tylko w sytuacji, gdy niespodziewanie konieczny jest wysokoformatowy wydruk wysokiej jakości. To także dodatkowe oszczędności, gdyż wiele modeli drukarek A3 dysponuje funkcją druku oraz kopiowania dwustronnego, co może zmniejszyć zużycie papieru w firmie nawet o 50%. Przykładem takiego sprzętu jest między innym seria LaserJet M436 oferowana przez HP. Drukarki A3 mają również większe pojemniki na tusz i toner, co z kolei oznacza, że zredukowany jest tzw. downtime – okres, w którym sprzęt wyłączony zostaje z użytku w związku z koniecznością uzupełnienia tuszu lub wymiany tonera, bądź z powodu innych kwestii technicznych. Dzięki temu praca związana z drukowaniem jest znacznie płynniejsza, co pozwala zaoszczędzić czas w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba wydrukowania sporej liczby istotnych dokumentów w krótkim czasie.

Gwarant bezpieczeństwa

Kolejnym argumentem mogącym zachęcić do zakupu drukarki A3 jest kwestia bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że obecnie wiele modeli A3 projektowanych jest z myślą o rozbudowanej ochronie przed atakami z sieci. Nad takimi rozwiązaniami pracuje między innymi firma HP; oferuje ona model HP PageWideManaged P77740 charakteryzujący się wysokim poziomem fabrycznych zabezpieczeń sieciowych. Kwestia ta jest o tyle istotna, że wiele firm bagatelizuje kwestię ochrony drukarek, przez co stanowią one bardzo łatwy cel dla hakerów. Ci zaś, włamując się do drukarek, mogą dotrzeć zarówno do drukowanych dokumentów (które pozostają na twardym dysku drukarki), jak i wykorzystać je jako swoistą furtkę do ataku na pozostałe podłączone do niej sprzęty elektroniczne (źródło: http://www.hp.com/sbso/hpinfo/newsroom/LaserJetSecurityLaunch2015/InsecurityOfNetworkConnectedPrinters.pdf).

Inwestowanie w drukarki A3 w momencie, gdy firma nie wykorzystuje na co dzień tego formatu, nie powinna być traktowana jako marnowanie pieniędzy. Drukarki te bowiem posiadają szereg specyficznych zalet odróżniających je od mniejszych modeli pracujących najwyżej w formacie A4: Między innymi są bardziej uniwersalne oraz ekonomiczne, a na dodatek nierzadko posiadają rozbudowaną ochronę sieciową. Warto pamiętać o tych zaletach, szykując się do zakupu zarówno z myślą o firmie, jak i dokonywanego na użytek prywatny.

Źródło: HP

Średnia ocena

Na podobny temat

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×