Tu jesteś:

BPO napędza rynek

Międzynarodowe firmy coraz chętniej otwierają centra usług w Polsce. Najbardziej cenią sobie Kraków.

W 2014 r. firmy z kapitałem zagranicznym podpisały umowy dotyczące 268 tys. mkw. powierzchni poza Warszawą, którą przeznaczą na budowę centrów usług dla biznesu. W 2013 r. było to 200 tys. mkw.
- Firmy, pozyskując nowe zlecenia, przenosząc coraz bardziej skomplikowane procesy do polskich oddziałów i rozwijając swoje struktury, systematycznie zwiększają ilość wynajmowanej powierzchni, czym znacznie przyczyniają się do rozwoju polskiego rynku - mówi Anna Młyniec, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych i reprezentacji najemcy w JLL.
Sektor od lat rozwija się w siedmiu głównych ośrodkach: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach, Poznaniu i Łodzi.
- Nie ma dziś lepszego miejsca do rozwoju nowoczesnych usług dla biznesu, niż Kraków. W 2015 r. w sektorze IT i usług biznesowych powstanie ponad 7,5 tys. miejsc pracy. Stwarza to ogromne możliwości dla rynku nieruchomości komercyjnych. Firmy z sektora wynajmą ponad 60 proc. nowoczesnej powierzchni w Krakowie - komentuje Andrew Hallam, sekretarz generalny i założyciel Aspire.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×