Tu jesteś:

Arcona Capital powiększa polskie portfolio

Centrum Biurowe Maris

Po zamknięciu, na przełomie roku 2016 i 2017, transakcji zakupu 11 centrów handlowych Arcona Capital przyspiesza tempo kolejnych akwizycji w Polsce. Arcona Property Fund sfinalizował w lipcu tego roku transakcję zakupu od Bywater Properties Centrum Biurowego Maris w Szczecinie za kwotę ok. 8,9 miliona Euro.

Maris to sześciopiętrowy budynek biurowy, powstały w 2006 roku, o powierzchni najmu 5,455 mkw. dysponujący 119 podziemnymi miejscami parkingowymi. Budynek położony jest w ścisłym centrum Szczecina. Pośród jego 11 najemców znajdują się takie firmy jak: Intive, Mobica czy Prudential.

Akwizycja podnosi kapitalizację Funduszu do 96,8 mln Euro a alokacja geograficzna portfela przedstawia się następująco: 40.5 proc. Polska, 17,8 proc. Czechy oraz 41,7 proc. Słowacja.

Transakcja została sfinalizowana jako zakup spółki i finansowana jest przez DNB Bank Polska S.A. Po stronie kupującego w transakcji doradzały kancelaria prawna White & CaseM. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k., APP Projekt oraz TPA Polska. Po stronie sprzedającego kancelaria DLA Piper Wiater sp.k.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×