Tu jesteś:

Apleona GVA sprzedała 22 obiekty biurowe

The Victoria Office

W ramach kontraktu na asset management portfela aktywów inwestora, niemiecka spółka Apleona GVA, zakończyła sprzedaż 22 nieruchomości biurowych zlokalizowanych w północnych Niemczech, znanych na rynku jako „XXL portfolio”. Sprzedaż ostatnich trzech aktywów została sfinalizowana 30 listopada.

The Double-X (o powierzchni 17,000 mkw.) został sprzedany do niemieckiej spółki giełdowej, sąsiedni Künstlerhaus został sprzedany do lokalnej grupy inwestorów, natomiast The Victoria Office (o powierzchni prawie 20,000 mkw.) został sprzedany do dwóch funduszy z grupy La Française Group. Wszystkie trzy nieruchomości są zlokalizowane w dzielnicy biurowej na południu Hamburga. Działając w imieniu właściciela, Apleona GVA doprowadziła do sprzedaży i negocjowała kontrakty na łączną wartość ponad 120 milionów euro.

Sprzedaż tych trzech nieruchomości zakończyła jednocześnie kontrakt na asset management, który rozpoczął się w 2007 roku. W ramach całego projektu Apleona GVA doprowadziła do podpisania umów najmu na ponad 360,000 mkw. (w tym: 17,000 mkw. dla Siemensa w Berliner Tor Center, 6,200 mkw. dla Vodafone w VTG Center i 13,100 mkw. dla TUI Cruises i Hapag Lloyd Cruises w Double-X building). Największe projekty sprzedaży w ramach kontraktu to Berliner Tor Center do Zurich Gruppe Deutschland (2015), VTG Center do Cordea Savills (2015) i Deichtor Center (2011).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×