Tu jesteś:

Tieto Poland głównym najemcą Aquarius Business House

Aquarius Business House, Wrocław

Tieto Poland - polski oddział międzynarodowego koncernu informatycznego - wynajął 8 000 mkw. w Aquarius Business House, biurowcu klasy A realizowanym w centrum Wrocławia przez spółkę Echo Investment.

Ireneusz Miski, wiceprezes zarządu Tieto Poland: „Argumentami przemawiającymi za wyborem powierzchni biurowych w Aquarius Business House były: możliwość zapewnienia wszystkim pracownikom wrocławskiego oddziału jednej lokalizacji, stosownego komfortu pracy oraz dogodnego położenia biura w centrum miasta. Nie bez znaczenia było też zastosowanie przez dewelopera rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Tieto ma bowiem wpisaną w swoją filozofię działania troskę o środowisko naturalne, stąd podejmowane na całym świecie inicjatywy mające na celu ochronę otoczenia”.

Tieto Corporation jest międzynarodowym koncernem informatycznym, świadczącym pełen zakres usług w zakresie budowy, rozwoju i utrzymania systemów informatycznych. W tej chwili ma swoje oddziały w niemal 30 krajach, w tym także w Polsce i zatrudnia ponad 18 tys. osób. Firma jest też notowana na giełdach w Helsinkach i Sztokholmie. W Polsce Tieto ma biura: w Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu, w których zatrudnia ponad 1200 osób.

Aquarius Business House powstaje w centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej. Od czerwca br. jest realizowany przez Eiffage Budownictwo Mitex SA. Architektura budynku powstała w pracowni Arcad z Kielc. Obiekt składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków.

Powierzchnia biurowa całego obiektu przeznaczona na wynajem to 25 000 mkw. W zespole biurowym Aquarius Business House zaplanowano szereg funkcji dodatkowych. Jego użytkownicy  będą mogli korzystać m.in. z przychodni medycznej, lunch baru, restauracji, kawiarni, saloniku prasowego, fitness clubu, a osoby dojeżdżające do pracy na rowerach z - przygotowanych specjalnie z myślą o nich - parkingu i szatni wyposażonej w prysznice. Obsługujące obiekt parkingi dla samochodów zaoferują łącznie 412 miejsc: 265 w parkingu kubaturowym, 97 w parkingu podziemnym oraz 50 na parkingu zewnętrznym.

Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w czerwcu br. i zakończy w listopadzie 2012 roku. W maju 2012 roku rozpocznie się drugi etap, którego zakończenie zaplanowano na październik 2013 roku. Wykonawcą stanu surowego obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex SA.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×