Tu jesteś:

Siedziba BuroHappold z pierwszym certyfikatem WELL w Polsce

Oparty na badaniach naukowych system certyfikacji opracowany przez International WELL Building Institute™ pozwala ocenić, jak dane miejsce wpływa na zdrowie i samopoczucie ludzi. Wizyta w warszawskiej siedzibie firmy projektowej BuroHappold to pierwsza w Polsce okazja, aby przekonać się, jak biuro ocenione według kryteriów WELL Building Standard™ wygląda i działa w rzeczywistości.

Certyfikacja WELL umożliwia audyt budynków istniejących, powstających, a nawet znajdujących się dopiero w fazie projektowej. Ocena może też dotyczyć wyłącznie konkretnej przestrzeni w danym obiekcie – właśnie tak, jak miało to miejsce w przypadku istniejącego biura BuroHappold Polska wyróżnionego certyfikatem WELL na poziomie Gold. Firma działa na 6. piętrze wieżowca Spektrum Tower w centrum Warszawy.

Siedziba BuroHappold Polska została oceniona w siedmiu głównych kategoriach, obejmujących zagadnienia takie jak: powietrze, woda, światło, odżywanie, kondycja fizyczna, komfort i umysł.

W biurze jest cicho, mimo że pracuje tu ponad 130 osób. Ograniczenie hałasu docenia 66 proc. pracowników BuroHappold w Warszawie, co jest wynikiem o 7 proc. lepszym od europejskiej wartości referencyjnej badanej z wykorzystaniem metodologii Comfortmeter. Z kolei aż 85 proc. pracowników firmy wyraża zadowolenie z jakości oświetlenia (średnia w Europie to 78 proc.), na co wpływ ma m.in. lokalizacja biurek w odległość nie większej niż 7 metrów od okien oraz wykorzystanie oświetlenia LED o regulowanym płynnie natężeniu, które można osobno zaprogramować dla każdego stanowiska roboczego. W pochmurne dni, dodatkowe odbicie naturalnego światła zapewnia podwieszany sufit, a przy zbyt słonecznej pogodzie pracownicy mogą korzystać z indywidualnie sterowanych żaluzji i rolet.

Powietrze w biurze podlega sanityzacji, a dzięki czujnikom dwutlenku węgla i systemowi dynamicznego rozdziału powietrza, kierowane jest zawsze tam, gdzie w danej chwili przebywa najwięcej osób. Wpływające na jakość powietrza materiały wykończeniowe, które zastosowano w biurze, cechują się zerową bądź niską emisyjnością substancji szkodliwych tzw. LZO. Z kolei komfort termiczny zapewnia system klimatyzacji umożliwiający indywidualną kontrolę temperatury w kilkudziesięciu strefach biura. Wszystkie rozwiązania zostały dobrane tak, aby zadbać o oszczędność zużycia surowców, w szczególności energii elektrycznej i wody. Projektanci wnętrz biura BuroHappold Polska czerpali też inspirację z natury – kolorystyka, naturalne materiały i roślinność sprawiają, że całe miejsce jest przyjemne dla oczu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×