Tu jesteś:

Sektor BPO zapuka do mniejszych miast?

Centra usług wspólnych w Polsce do tej pory lokowały się głównie w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, a od niedawna także w Trójmieście. Te aglomeracje mają sporo uczelni, nowoczesne biurowce lub deweloperów gotowych je budować i wynajmować w stawkach niższych od warszawskich. Inwestorzy zaczynają jednak rozglądać się za mniej popularnymi ośrodkami - czytamy w Pulsie Biznesu.

- Dostajemy coraz więcej zapyta n o możliwości ulokowania takiej inwestycji w mniejszych ośrodkach. Szansę najlepiej wykorzystuje Lublin, który do tej pory przez brak lotniska przegrywał z Rzeszowem, ale także Białystok, Rzeszów czy Szczecin - wymienia w rozmowie z Pulsem Biznesu Joanna Mroczek, szefowa działu badań agencji CBRE.

Colliers opublikował mapę potencjalnych wschodzących gwiazd BPO. Oprócz wymienionych już miast wylicza jeszcze Olsztyn (swoje biura mają tu już Citi Group i France Telecom), Toruń, Zieloną Górę, Opole, Radom, Kielce czy Gliwice. W Lublinie centrum rozliczeniowe chce otworzyć PGNiG. Po otwarciu centrum w Rzeszowie, Deloitte zastanawia się nad kolejnym np. w Białymstoku.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×