Tu jesteś:

Savills doradcą ds. wynajmu kompleksu Giant Office

Giant Office, fot. Przemysław Turlej

Międzynarodowa firma doradcza Savills została wybrana na agenta wyłącznego ds. wynajmu powierzchni biurowych i handlowych w kompleksie Giant Office, świeżo ukończonej inwestycji biurowej w Poznaniu.

Giant Office to jeden z największych budynków biurowych oddanych do użytku w ostatnim czasie w Poznaniu i jedyny nowy projekt biurowy, o jaki wzbogaci się poznański rynek w 2020 r. Zgodnie z danymi Savills, Poznań, dzięki inwestycji firmy Giant Invest, dysponuje obecnie ponad 580 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Giant Office to wyjątkowy budynek wyróżniający się oryginalną architekturą, nawiązującą do klasycznej, amerykańskiej architektury biurowej, wykonany z najlepszych materiałów, wyposażony w najlepsze systemy ułatwiające pracę przyszłym najemcom. Mam nadzieję, że ten prestiżowy obiekt stanie się wizytówką ulicy Głogowskiej – południowej bramy Poznania” – mówi Roman Sowiński, prezes spółki Giant Invest.

Biurowiec Giant Office zlokalizowany jest na rogu ul. Górki i ul. Głogowskiej, jednej z najważniejszych ulic handlowo-usługowych Poznania, łączącej ścisłe centrum miasta z autostradą i wyjazdem w kierunku Wrocławia, Warszawy i Berlina. Kompleks dysponuje 15 310 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, 1815 m kw. powierzchni handlowej oraz 440 m kw. powierzchni przewidzianej dla restauracji i 470 m kw. powierzchni magazynowej. Dwa poziomy podziemnego garażu zapewniają 227 miejsc parkingowych. Obiekt posiada certyfikat BREEAM Very Good.

Wysoka jakość projektu, w połączeniu z faktem, że budynek został już ukończony i można w nim niemal od zaraz rozpoczynać prace aranżacyjne, przekłada się na duże zainteresowanie ze strony najemców. Znaczna część powierzchni znajduje się już na zaawansowanym etapie negocjacji, ale w budynku wciąż dostępne są wolne moduły dla firm chcących ulokować w nim swoją siedzibę” – mówi Piotr Skuza, menadżer regionalny, dział powierzchni biurowych, Savills.

Deweloperem nieruchomości jest Giant Invest, firma inwestycyjna z ponad 30-letnim doświadczeniem, właściciel kilku obiektów handlowych w Poznaniu i okolicach. Autorami projektu architektonicznego jest wielokrotnie nagradzana poznańska pracownia CDF Architekci. Obiekt oddano do użytku w kwietniu 2020 r. Generalnym wykonawcą była spółka Budimex, jedna z największych grup budowlanych w Polsce.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×