Tu jesteś:

Rusza komercjalizacja Poznańskiej 37

ICON Real Estate rozpoczyna wynajem powierzchni w kamienicy Poznańska 37 – jednym z najnowocześniejszych budynków biurowych zlokalizowanych w zabytkowym obiekcie w Śródmieściu Warszawy.

Kamienica z trzykondygnacyjnym parkingiem podziemnym – rewitalizowana przy ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków i przystosowana do wymagań współczesnych użytkowników, zaoferuje łącznie 4100 mkw. powierzchni. Zostanie oddana do użytku w II kwartale 2017 r.

Biurowiec położony jest w Centralnym Obszarze Biznesu pomiędzy al. Jerozolimskimi i ul. Nowogrodzką. Poznańska 37 to nie tylko prestiżowe, kameralne powierzchnie biurowe usługi i restauracja, ale przede wszystkim nowe na mapie Warszawy miejsce spotkań ludzi biznesu. W najbliższym otoczeniu inwestycji znajdują się zarówno przedwojenne kamienice mieszkalne, jak i nowoczesne budynki biurowo-usługowe. Kamienica wybudowana w latach 1903-1904 przez Borucha Zyberta, stanowi jeden z najatrakcyjniejszych architektonicznie obiektów w samym centrum stolicy. O wyjątkowości miejsca świadczy również fakt, że przy ul. Poznańskiej 37 przez 13 lat mieszkał i tworzył Miron Białoszewski. W mieszkaniu poety znajdował się piec kaflowy, który stał się inspiracją dla jednego z najpopularniejszych wierszy poety: „Ach, gdyby, gdyby nawet piec zabrali…”.

„Cieszymy się, że wprowadzamy na rynek taki wyjątkowy biurowiec jak Poznańska 37. Inwestycja, oprócz zaoferowania wysokiej jakości miejsca pracy, przyczyni się również do rewitalizacji tego kwartału Śródmieścia. Dzięki nowo powstającym biurom, punktom usługowym oraz restauracjom ulica Poznańska, która w ostatnich latach przeszła metamorfozę stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym punktem na mapie Warszawy” – mówi Bartosz Puzdrowski, Członek Zarządu ICON Real Estate.

Przestrzeń biurowa inwestycji Poznańska 37 usytuowana jest na piętrach od +1 do +6 (antresola). Na typowej kondygnacji biurowej znajduje się ok. 600 mkw. powierzchni. Na parterze usytuowane jest blisko 500 mkw. zarówno przestrzeni handlowo-usługowej jak i biurowej. Układ poszczególnych pięter pozwala na elastyczną i efektywną aranżację stref- zarówno w formule „open space” jak i z podziałem na gabinety, najmniejsze dostępne biuro liczy jedynie 44 mkw.

Dla firm szukających większych powierzchni najmu powyżej 1000 mkw. przewidziano 2-poziomowe biura na najwyższych piętrach kamienicy. Inwestycja Poznańska 37 łączy cechy najlepszego rzemiosła budowlanego z początku wieku z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Na komfort pracy najemców wpłyną m.in. wysokie na 3,5 metra pomieszczenia, szlachetne materiały wykończeniowe jak drewno czy marmur. Potwierdzeniem ekologicznego i spełniającego najwyższe  standardy charakteru budynku jest zgodność z wymogami certyfikacji BREEAM. W budynku zaplanowano 21 miejsc parkingowych w garażu podziemnym dla najemców i ich gości oraz parking dla rowerów wraz z szatnią i prysznicami.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×