Tu jesteś:

Pierwsi najemcy biur w budynku Proximo

Proximo

Firma Hines podpisała dwie umowy na wynajem powierzchni biurowej w budynku Proximo, realizowanym u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, bezpośrednio przy stacji metra Rondo Daszyńskiego w Warszawie.

Umowa z firmą Takeda została zawarta na okres siedmiu lat i dotyczy prawie 1 700 mkw. powierzchni biurowej. Takeda rozpocznie działalność w Proximo w lipcu 2016 r. Kolejne 1 000 mkw. powierzchni zajmie firma Hines Polska, która przeniesie swoje biuro do Proximo w III kw. 2016 r.

W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Realizacja budynku Proximo rozpoczęła się w czerwcu 2014 r., a obecnie na placu budowy prowadzone są prace w części podziemnej. Dzięki postępom w wynajmie powierzchni biurowych i handlowo-usługowych, inwestycja ma zapewnioną ciągłość finansowania, spełniając warunki umowy kredytowej z bankiem BZ WBK.

Proximo zaoferuje najemcom 28 385 mkw. powierzchni w standardzie klasy A rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku. Południowe skrzydło Proximo stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta.

W Proximo znajdzie się 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Z myślą o rowerzystach zaplanowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie. Na miejscu dostępne będą też restauracja, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec.

Autorem projektu architektonicznego Proximo jest polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×