Tu jesteś:

PROSTEP we wrocławskim biurowcu Carbon Tower

Carbon Tower

PROSTEP AG, niemiecka firma specjalizująca się w doradztwie z zakresu rozwiązań informatycznych, wybrała na swój oddział w Polsce nowoczesny biurowiec Carbon Tower we Wrocławiu. Eksperci międzynarodowej firmy Knight Frank doradzali najemcy w wyborze lokalizacji i negocjacjach umowy najmu. Właścicielem biurowca jest Cavatina Holding.

PROSTEP sp. z o.o. z przyjemnością otwiera biuro we Wrocławiu w tak dogodnej lokalizacji, w nowym budynku Carbon Tower. Rozwój naszej firmy wymaga powiększenia zespołu programistów, czego skutkiem jest utworzenie nowej siedziby we Wrocławiu. Zespół ekspertów pozwoli umocnić naszą pozycję dostawcy usług rozwoju oprogramowania w regionie – mówi Dr. Norbert Lotter, prezes PROSTEP sp. z o. o.

PROSTEP to firma z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży Product Lifecycle Management (PLM). Jej główna siedziba znajduje się w Niemczech. Grupa działa również na rynku amerykańskim. PROSTEP działalność w Polsce rozpoczął w ubiegłym roku. Przeprowadzkę do nowej lokalizacji planuje na jesień tego roku.

Dziękujemy za zaufanie firmie PROSTEP i zaproszenie przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) do wsparcia tego klienta podczas poszukiwań powierzchni biurowej. Biurowiec Carbon Tower z pewnością spełni wszystkie wymagania nowego najemcy. Lokalizacja w zachodniej, biznesowej części Wrocławia oraz udogodnienia, takie jak przeszklone elewacje czy zielony taras, to atuty, które mamy nadzieję docenią pracownicy firmy. Jest nam miło, że mogliśmy doradzać PROSTEP przy tak ważnej decyzji, jaką jest wybór powierzchni docelowej oddziału w Polsce – mówi Anna Patrzyk-Sperzyńska, Leasing Manager z wrocławskiego oddziału firmy doradczej Knight Frank.

ARAW zajmuje się inwestorami zagranicznymi od 15 lat. Współpracujemy z firmą Knight Frank, partnerem projektu Invest in Wrocław, w kwestiach nieruchomości biurowych. Mamy gwarancję kompleksowej obsługi naszego klienta w zakresie poszukiwania powierzchni na każdym etapie negocjacji, jak i finalizacji umowy najmu, a także – jeśli jest taka potrzeba – na etapie aranżacji powierzchni. Mamy nadzieję, że PROSTEP będzie zadowolony z nowej, prestiżowej lokalizacji i wyboru Wrocławia na swoją siedzibę w Polsce – dodaje Aleksandra Kłonowska-Drozd, Kierownik zespołu ds. obsługi inwestora, ARAW.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy PROSTEP planuje podwoić wielkość zespołu zatrudniając deweloperów z doświadczeniem DevOps oraz full stack. Nowoczesne biuro w atrakcyjnej części miasta z pewnością pomoże w realizacji naszych celów. Dziękujemy przedstawicielom firm Knight Frank i Cavatina za profesjonalne doradztwo oraz efektywne negocjacje – dodaje Filip Płochocki, General Manager PROSTEP sp. z o. o.

Carbon Tower to 15-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A, zlokalizowany w sercu zachodniej, biznesowej dzielnicy Wrocławia, przy ul. Fabrycznej. Biurowiec oferuje ponad 19 000 m kw. wysokiej klasy powierzchni biurowej do pracy i rozwoju.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że firma PROSTEP poszerzy grono najemców Carbon Tower. Wybór naszego obiektu to najlepszy dowód zaufania ze strony klienta, a także potwierdzenie stabilnej pozycji Cavatina Holding na wrocławskim rynku nieruchomości. Dzięki owocnej współpracy w procesie negocjacji z doradcami  Knight Frank, możemy wspólnie cieszyć się finalizacją transakcji najmu i powitać tak renomowaną firmę jak PROSTEP w Carbon Tower – mówi Klaudiusz Pomykała, Dyrektor ds. Komercjalizacji, Cavatina Holding.

Z myślą o najemcach w obiekcie znajduje się rozbudowana infrastruktura rowerowa oraz liczne udogodnienia, w tym.: kantyna, przedszkole, biuro serwisowane Quickwork oraz placówka medyczna.  Ponadto budynek został wyposażony w system „Integral” czyli nowoczesne narzędzie technologiczne do zarządzania przestrzenią biurową i samym biurem. Rozwiązanie zapewnia użytkownikom biurowca dostęp do kompleksowych, jak i spersonalizowanych planów przestrzeni, możliwość rejestracji recepcyjnej, zarządzania salami konferencyjnym i dostępnymi miejscami parkingowymi oraz rezerwacji biurka w bezpiecznej, wymaganej obecnie odległości.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×