Tu jesteś:

Nowy najemca w budynku Praga 306

Skoda Store by Auto Wimar już w grudniu pojawi się w  zrewitalizowanych przestrzeniach Praga 306.

Kompleks budynków – Praga306 przy Grochowskiej 306/308, przeszedł w 2017 r. kompleksową rewitalizację, której autorami są architekci warszawskiej pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Historia budynków sięga początków XX wieku. Mieścił się tu zakład produkcyjny sprzętu instalacyjnego i piorunochronowego. Obiekt rozbudowano w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej zakład został upaństwowiony i kontynuował produkcję wyrobów elektrotechnicznych oraz urządzeń dla przemysłu lotniczego

Prace związane z rewitalizacją elewacji części kompleksu Praga306 objęte były nadzorem konserwatora, a projektanci starali się zachować jak najwięcej oryginalnych elementów. W nieobjętych nadzorem konserwatorskim wnętrzach, również widoczny jest industrialny charakter. Przestrzenie Praga306 to obecnie ponad 10 tysięcy mkw powierzchni biurowych i usługowych, które na swoje siedziby wybrało już wiele firm takich jak Microsoft, Medicover czy pierwszy w Polsce Skoda Store by Auto Wimar.

Jeden z budynków kompleksu przy Grochowskiej to także główna siedziba pracowni APA Wojciechowski Architekci, która w tym roku obchodzi 25 lecie istnienia.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×