Tu jesteś:

Nowa Fabryczna rozszerza grono najemców

Nowa Fabryczna 

Whirlpool Corporation, jeden z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, podpisał umowę najmu na 5 600 mkw. w biurowcu Nowa Fabryczna w Łodzi. Powstanie tu Centrum Usług Wspólnych Whirlpool, obsługujące cały region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 

Eksperci z JLL doradzali firmie Whirlpool w procesie opracowywania długoterminowej strategii najmu, poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji i określaniu warunków umowy. Pierwsi pracownicy zaczną zajmować nowe biuro już w lipcu.

- Przeprowadziliśmy dokładną analizę naszych operacji finansowych, zdecydowaliśmy, że skupienie wszystkich procesów w jednej lokalizacji znacznie poprawi efektywność prowadzonych działań. Wybraliśmy Łódź ze względu na potencjał kadrowy, klimat sprzyjający inwestycjom sektora usług biznesowych oraz dostępność wysokiej klasy biur, które okazały się bezkonkurencyjne. Rekrutacja pracowników jest już w zaawansowanym stadium, podkreśla Andrea Marciandi, Whirlpool EMEA Shared Service Director.

Nowa Fabryczna jest pierwszym budynkiem komercyjnym, który powstaje w Nowym Centrum Łodzi, w samym sercu jednej z najbardziej spektakularnych inicjatyw miastotwórczych w Europie. Kompleks zlokalizowany jest obok Dworca Łódź Fabryczna, największego podziemnego dworca kolejowego w Polsce. Nowa Fabryczna będzie oferować łącznie ok. 21 500 mkw. całkowitej powierzchni najmu na 7 naziemnych kondygnacjach. Najemcy będą mieli do dyspozycji parking, także z częścią podziemną, liczący łącznie 210 miejsc.

Budynek zostanie oddany do użytku w drugiej połowie tego roku i będzie certyfikowany w systemie LEED Gold. Przeniesienie swoich operacji do Łodzi przez giganta branży AGD jest kolejnym dowodem na to, że miasto konsekwentnie umacnia swoją pozycję ważnego ośrodka dla branży nowoczesnych usług biznesowych w Polsce

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×