Tu jesteś:

Nationale-Nederlanden z nowym biurem w Gdańsku

Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe Sp. z o.o. otwiera nowe biuro w Gdańsku. Firma wynajęła na swoje potrzeby ok. 250 mkw. w biurowcu Officyna, którego deweloperem jest firma Torus. W procesie wyboru powierzchni biurowej najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Nowym najemcą biurowca Officyna w Gdańsku jest Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe Sp. z o.o. – spółka, która zajmuje się obsługą klientów Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie,  Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń oraz Nationale-Nederlanden Otwartego Funduszu Emerytalnego.

Nasz Klient wybrał lokalizację swojego nowego biura w prestiżowym i wysokiej klasy biurowcu w Gdańsku. Jesteśmy przekonani, iż kolejna nowa lokalizacja placówki naszego Klienta w Polsce, zapewni komfort i funkcjonalność Pracownikom jak i Klientom firmy. Trójmiasto jest na czołowej pozycji w Polsce, pod kątem ilości dostępnej nowoczesnej powierzchni biurowej. Zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni dynamicznie rozwija się sektor IT/SSC/BPO. Międzynarodowe korporacje stale zwiększają swoje zatrudnienie, tym samym zwiększając ilość wynajmowanej powierzchni biurowej. Część firm ze względu na brak już dostępności powierzchni w obecnym biurowcu, relokuje swoje biura do nowo powstających biurowców klasy A w Trójmieście. Większość transakcji na lokalnym rynku biurowym dotyczy firm, które już prowadziły swoją działalność w Trójmieście, ale również korporacji, które jeszcze nie posiadały swoich siedzib w tej części Polski. Obecnie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście wynosi około 800 000 m2. Największa ilość powierzchni przypada kolejno na Gdańsk, Gdynię i Sopot. Wskaźnik pustostanów w Trójmieście obecnie wynosi  jedynie około 5% (w porównaniu z 2019/2018 wynosił ok. 8%) i jest to jeden z najniższych wskaźników pustostanów w Polsce. Czynsze za powierzchnie biurowe klasy A w Trójmieście, utrzymują się niezmiennie od około trzech lat na poziomie 12,50 - 16,00 Euro/m2 - powiedział Patryk Litwiniuk - Dyrektor Generalny firmy doradczej Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Officyna to dwuetapowa inwestycja powstająca w Gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz – docelowo zaoferuje ona 12,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy etap, w którym biuro otworzy  Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe, został oddany do użytku we wrześniu 2019 roku. Planowany termin oddania do użytku drugiego etapu to początek 2021 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×