Tu jesteś:

Marine Harvest Central Europe w gdańskim Argonie

Argon

Marine Harvest oficjalnie otworzył biuro w kompleksie Alchemia w Gdańsku. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji reprezentowała firma doradcza JLL.

Marine Harvest Central Europe jest oddziałem norweskiej grupy Marine Harvest z siedzibą w Bergen w Norwegii. Inwestycja w nowe biuro firmy w Gdańsku jest elementem konsolidacji funkcji, a także podniesienia standardów jakościowych. W budynku Argon, na powierzchni blisko 2 000 mkw. mieści się centrala europejskiego oddziału firmy i rozwijane jest centrum operacyjne.

-Ze względu na dynamiczny rozwój naszych struktur oraz nowe wyzwania dla biznesu potrzebowaliśmy nowej siedziby, która podkreśli rosnącą rolę polskiego zespołu w strukturach Marine Harvest. Jedna siedziba, w której lokujemy nasz główny biznes oraz centrum usług wsparcia będzie sprzyjać integracji zespołu oraz usprawniać procesy administracyjne i decyzyjne- informuje Emilia Schomburg, rzecznik prasowy Marine Harvest Central Europe.

Zespół Marine Harvest pracujący w Argonie liczy obecnie blisko 150 osób. Jego głównym zadaniem jest zarządzanie rynkami w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Włoszech i oczywiście w Polsce. Firma rozwija też w nowym biurze wewnętrzne centrum operacyjne, które świadczy usługi księgowe oraz IT na rzecz spółek grupy kapitałowej wchodzącej w skład Marine Harvest ASA. Łącznie zatrudnienie w nim znaleźć ma ponad 100 osób.

Umowa z deweloperem obiektu, firmą Torus, podpisana została na okres 5 lat. W projekt aranżacji biura zaangażowany był dział projektowy firmy Torus.

-Bardzo się cieszymy, że tak znana i wiodąca w swojej branży firma zdecydowała się otworzyć biuro w Gdańsku, w Alchemii. Jesteśmy przekonani, że lokalizacja i nowe otoczenie sprzyjać będą dalszemu rozwojowi, zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku, a sam standard biura będzie wyznacznikiem jakości dla jeszcze wielu kolejnych projektów-mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w Torus.

Kilkanaście lat działalności pozwoliło Torusowi wyspecjalizować się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych, ale w jej portfolio znajdują się też inwestycje mieszkaniowe, hotelowe i magazynowe. Firma planuje kolejne inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych, przede wszystkim o charakterze biurowym.

W procesie przygotowania długoterminowej strategii najmu, wyboru lokalizacji oraz negocjowaniu warunków umowy Marine Harvest reprezentowali eksperci z firmy doradczej JLL.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×