Tu jesteś:

Krakowskie Axis wita ABB

Już wkrótce to w Krakowie funkcjonować będzie największa na świecie siedziba Globalnego Centrum Usług Wspólnych ABB, lidera w zakresie technologii energetyki i automatyki. Firma wybrała biurowiec Axis przy rondzie Mogilskim, zrealizowany przez Skanska Property Poland i właśnie zaczęła proces przeprowadzki do nowej siedziby.

W pierwszym etapie do budynku Axis przeniesie się ponad 900 pracowników, którzy do tej pory realizowali swoje zadania w kilku różnych lokalizacjach w Krakowie. Centrum ABB, po pełnym uruchomieniu, zatrudniać będzie około 2000 osób, które będą świadczyć usługi z zakresu finansów, zarządzania łańcuchem dostaw, IT oraz HR. W grudniu Skanska uzyskała pozwolenie na użytkowanie Axis. Biurowiec Skanska z logo ABB wyróżnia się na tle otoczenia architekturą i białą elewacją, tworząc nową jakość estetyczną na mapie Krakowa.

- To będzie zupełnie nowa przestrzeń biznesowa i społeczna w Krakowie, gdzie w samym tylko budynku Axis docelowo pracę znajdzie około 2000 wysokiej klasy specjalistów. Zależy nam przede wszystkim na komfortowych warunkach pracy, ale i na tym, aby samo otoczenie sprzyjało budowaniu społeczności talentów co idealnie wpisuje się w nową strategią Grupy ABB - Workplace 2020 – komentuje Janusz Machnicki, dyrektor ds. zarządzania majątkiem ABB w Polsce. – Przeprowadzka będzie złożonym przedsięwzięciem. Zamierzamy połączyć 5 naszych dotychczasowych lokalizacji i tym samym zintegrować nasz zespół w jeden międzynarodowy team. Dzięki wspólnej ze Skanska pracy nad kształtem naszej nowej siedziby oraz wcześniejszą instalacją dostarczonych przez ABB inteligentnych systemów automatyki budynkowej wiemy, że jesteśmy do tego dobrze przygotowani – dodaje Janusz Machnicki.

Już wkrótce zmieni się też otoczenie inwestycji. Skanska, w ramach projektu Superścieżki, przeprowadzi rewitalizację przylegającego do Axis skweru im. Mariana Eilego, zaprojektuje małą architekturę oraz posadzi zieleń.

Axis jest dla Skanska niewątpliwie symbolem sukcesu w sektorze nieruchomości biurowych. Już ponad rok temu projekt zyskał głównego najemcę, który zasiedli 100% powierzchni biurowej w budynku i został sprzedany w ramach pierwszej pakietowej sprzedaży budynków Skanska funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam. Axis jest drugą, po Kapelance 42 inwestycją Skanska w stolicy Małopolski. Obecnie Skanska realizuje trzeci projekt – High5ive, zespół budynków biurowych, który ma być nowym, energetycznym punktem na mapie miasta i impulsem do dalszego rozwoju centrum Krakowa.

Powierzchnia najmu biurowca wynosi 20 tys. mkw. W kompleksie znajduje się 174 miejsca parkingowe oraz 102 miejsca dla rowerzystów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×